Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Wzmocnienie konstrukcji jezdni, wymiana warstw bitumicznych, rozbiórka i ponowne wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej oraz regulacja włazów kanałowych i wpustów ulicznych, a także wprowadzenie przy przejściu dla pieszych na ul. Stolarzowickiej pasów z kostki integracyjnej. To zakres inwestycji związanej z przebudową skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Bytomiu-Miechowicach. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę na realizację tej inwestycji, która będzie kosztować 524 tys. zł.

Umowa na przebudowę skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej podpisana

- Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu, wyłoniliśmy kolejnego wykonawcę, który zrealizuje ważną dla mieszkańców Miechowic inwestycję drogową - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Firma „DROGOPOL” z Katowic będzie miała osiem miesięcy od podpisania umowy na wykonanie inwestycji, która realizowana będzie z budżetu miasta - dodaje Michał Bieda.

Cztery inwestycje drogowe za ponad 1,6 mln zł

Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał trzy umowy na przebudowę ulic: Strzelców Bytomskich II (od skrzyżowania z ulicą Szymały do minironda) Gwareckiej oraz bocznej Woźniaka, a ich wartość to 1 mln 123 tys. zł.

Tym samym łącznie wszystkie cztery inwestycje finansowane z budżetu gminy będą kosztować 1 mln 647 tys. zł.