Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Przed nowo powołaną Młodzieżową Radą Miejską ważny dzień - pierwsze obrady. Zaplanowaną na poniedziałek, 29 listopada sesję poprzedziło szkolenie, w ramach którego młodzi rajcowie mogli się poznać, oswoić z mikrofonem i formułą obrad.

Szkolenie, które poprowadzili radni Michał Staniszewski i Paweł Winiarski, miało na celu nie tylko przygotować młodych radnych do sprawnego poprowadzenia obrad, ale też było okazją do integracji.

Ponieważ już podczas pierwszej sesji gremium będzie wybierać swojego przewodniczącego, ważne było, by młodzi radni bliżej się poznali i mogli wybrać bardziej świadomie.

- Podczas wczorajszego spotkania, wspólnie w radnym Pawłem Winiarskim zaprosiliśmy młodych do udziału w debacie, podczas której mogli przećwiczyć umiejętność argumentacji i reagowania na wystąpienia adwersarzy - mówi Michał Staniszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu.

Przypomnijmy, że w skład Młodzieżowej Rady Miejskiej weszło 16 radnych, wyłonionych podczas niedawnych wyborów w 15 bytomskich szkołach ponadpodstawowych.

Młodzieżowi radni zostaną zaprzysiężeni 29 listopada o 13.00 na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.