Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W czwartek, 25 listopada w bytomskim Hotelu Prime odbyła się konferencja techniczna „Automatyzacja w zakładach produkcyjnych”. Patronatem honorowym wydarzenie objął prezydent Mariusz Wołosz, który zachęcał do inwestowania w Bytomiu.

Atrakcyjne zaplecze inwestycyjne w Bytomiu

Po otwarciu konferencji prezydent Bytomia Mariusz Wołosz uroczyście powitał zaproszonych gości. Prezydent zachęcał do inwestowania w Bytomiu.

- Bytom do miejsce spotkań, dlatego cieszę się, że właśnie tu środowisko nauki i biznesu decyduje się organizować wydarzenia branżowe. Chcemy stworzyć dobry klimat dla bytomskich przedsiębiorców oraz nowych inwestorów, którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z Bytomiem. Zależy nam na tym, aby budować dogodne warunki do rozwoju biznesu i powstawania nowych firm. Zapewniamy atrakcyjne zaplecze inwestycyjne, prowadzimy bieżące doradztwo dla przedsiębiorstw, ułatwiamy dostęp do wiedzy, narzędzi i udogodnień ułatwiających prowadzenie działalności - mówił prezydent.

p

Techniki napędowe, automatyzacja

W programie konferencji znalazły się między innymi tematy związane z automatyzacją i robotyzacją przemysłową, najnowszymi technikami napędowymi i sterowania w procesach produkcyjnych, monitoringiem pracy na liniach montażowych czy poprawą efektywności energooszczędności w produkcji. Uczestnicy rozmawiali także na tematy związane z systemami kontrolno-pomiarowymi i usprawnieniem procesów produkcyjnych za pomocą robotyzacji.

d

Najnowsze trendy

Podczas konferencji zaprezentowane zostały także najnowsze trendy i wdrożenia w obszarze robotyki oraz odbyły się warsztaty techniczne: Diagnostyka drganiowa maszyn w oparciu o innowacyjną platformę Moneo, pozwalającą na wizualizację procesów oraz stanu poszczególnych maszyn. Monitorowanie zostało pokazane na przykładzie pracy oraz drgań miniaturowego napędu - symbolizującego pracę prostej maszyny.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi: Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Krajowa Izba Gospodarcza, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Dozoru Technicznego i Śląski Klaster Przedsiębiorstw.