W poniedziałek, 27 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbyły się dwa mecze półfinałowe Pucharu Polski. KH Energa Toruń i Comarch Cracovia wygrały swoje spotkania i dzisiaj zmierzą się w finale. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

Lepiej grali w osłabieniu

W pierwszym półfinale KH Energa Toruń po bardzo ciekawym widowisku pokonał GKS Katowice 5:4. Katowiczanie zagrali w specjalnych koszulkach z hasłem „Wujek’81”, poświęconych pamięci górnikom, którzy zginęli podczas pacyfikacji kopalni Wujek w 1981 roku. GieKSa rozpoczęła z dużym animuszem. Do Bytomia przyjechało około 600 kibiców GieKSy, którzy przez całe spotkanie wspierali dopingiem hokeistów. Katowiczanie popełniali jednak błędy w obronie. Torunianie zaskoczyli ich skutecznymi kontrami. KH Energa zdobył pięć bramek, w tym dwa gole strzelił grając w osłabieniu! Przy stanie 4:5 trener Jacek Płachta wycofał bramkarza, ale mądrze grający zawodnicy z grodu Kopernika nie dali się zaskoczyć.

Perfekcyjnie wykonane karne

W drugim półfinale Comarch Cracovia pokonała Re-Plast Unię Oświęcim. W zespole z Krakowa świetnie spisał się Rosjanin Dmitrii Ismagilov, który w drugiej tercji zdobył dwie bramki. Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się idealnie dla Biało-niebieskich, którzy w ciągu 44 sekund strzelili dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Victor Rollin Carlsson i Aleksandr Streltsov. Pod koniec trzeciej tercji wyrównał Colin Shirley, trafiając do pustej bramki. Dogrywka nie przyniosła rezultatu. Rzuty karne perfekcyjnie wykonywali krakowianie, którzy trzykrotnie trafili do siatki, a Unia tylko raz. Dzięki temu Pasy awansowały do finału. Dzisiaj o godz. 20:15 Cracovia w decydującej rozgrywce zmierzy się z KH Energa Toruń. Bilety są do kupienie na lodowisku od godziny 13. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

d

Terminarz i wyniki Pucharu Polski

27 grudnia, poniedziałek

Półfinały

GKS Katowice - KH Energa Toruń 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Wronka 3, Fraszko 17, Wronka 24, Wanacki 43 - M. Kalinowski 16, Arrak 22, Limma 38, K. Kalinowski 41, 54

Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:4 w karnych (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 1:3)

Dziubiński 21, Carlsson 42, A. Streltsov 43 - Ismagilov 30, 32, Shirley 58, Ismagilov 65