Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W najbliższy weekend BS Polonia Bytom rozegra dwa mecze w I lidze/Młodzieżowej Hokej Lidze. W sobotę o godz. 18 podejmie MOSM Tychy, a w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z KS Katowice Naprzód Janów. Niebiesko-czerwoni w tym sezonie spisują się rewelacyjnie, wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania.

Niepokonani

Ostatni mecz bytomianie rozegrali 27 listopada ubiegłego roku, kiedy pokonali na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów Stoczniowca Gdańsk 11:4. W sobotę, 8 stycznia Polonii przyznano zwycięstwo walkowerem w meczu z Opole HK. W grudniu ubiegłego roku klub z Opola wycofał się z rozgrywek ligowych. W sezonie 2021/22 bytomska drużyna pod wodzą legendarnego Mariusza Puzio wygrała wszystkie osiemnaście meczów.

Imponujące statystyki

Zespół zdecydowanie prowadzi w tabeli ligowej, mając osiem punktów przewagi nad KS Katowice Naprzód Janów oraz dwa mecze rozegrane mniej. Niebiesko-czerwoni mają także imponujący bilans bramkowy - 139:35. Wśród najlepszych zawodników ligi są Błażej Salamon - 13 bramek i 17 asyst oraz Karol Wąsiński - 20 goli i 9 asyst.

Połączenie sił z Bytomskim Sportem

Przypominamy, że na początku 2022 roku sekcja hokejowa połączyła swoje siły z Bytomskim Sportem. Hokeistki, hokeiści oraz grupy młodzieżowe klubu hokejowego Polonia Bytom dołączyli do struktur Bytomskiego Sportu Polonii Bytom Sp. z o.o. Obecnie spółka miejska zarządza trzema sekcjami - piłki nożnej, koszykówki i hokeja na lodzie. Działanie w ramach jednej spółki ma usprawnić zarządzanie sekcjami, których zawodnicy reprezentują barwy Polonii. - Naszym celem jest rozwój bytomskiego sportu, w tym sekcji hokejowej, a dzięki włączeniu jej do struktur spółki, nasz hokej zrobi kolejny krok do przodu. Chcemy, aby młodzież miała najlepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności - zaznaczał Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia, były hokeista.

Bytom .jpg?1641978191254" alt="n" width="1623" height="1080">