UM Bytom: Dzisiaj w Katowicach rozpoczynają się Hokejowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Trzon kadry stanowią zawodniczki Polonii 8/04/2022
Od piątku na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Reprezentacja Polski, której czołowymi hokeistkami są zawodniczki Polonii, walczy o awans na zaplecze Elity. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.
Hokejowe Orlice zmierzą się z Kazachstanem, Słowenią, Włochami, Chinami i Koreą Południową. - To, że gramy u siebie jest bardzo dużym atutem i mam nadzieje, że pomoże nam w zwycięstwach, ale każda drużyna jest groźna i każdej drużynie brakowało Mistrzostw Świata, bo nie były rozgrywane z powodu pandemii - mówi Karolina Późniewska, liderka reprezentacji Polski i Polonii Bytom.
Miniony sezon Polskiej Ligi Hokeja Kobiet był wyśmienity w wykonaniu bytomskiej drużyny. Zespół wygrał wszystkie mecze i zdobył mistrzostwo Polski. PLHK istnieje od 2007 roku. Od tamtej pory Polonia zdobyła jedenaście tytułów mistrzowskich i wszystkie w składzie z Karoliną Późniewską. - Miniony sezon był dla nas szczególny, bo w poprzednich latach musiałyśmy grać na obcych lodowiskach. W tym występowałyśmy na nowoczesnym, pięknym lodowisku w Bytomiu - powiedziała Późniewska, który dzisiaj ma poprowadzić reprezentację Polski do wygranej na inaugurację Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji IB.
Setny mecz Późniewskiej
O godz 20 Biało-Czerwone zmierzą się z Kazachstanem. - To drużyna, która jest wzmocniona zawodniczkami urodzonymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ale my mamy silną drużynę i stać nas na pokonanie każdego zespołu, grającego w Mistrzostwach. Gramy u siebie i to będzie nasz duży atut. W poprzednim roku w Bytomiu w Turnieju Prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich pokonałyśmy mocną Holandię. To był jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski. Czekamy na kolejne - zaznacza Późniewska, która rozegra setny mecz w reprezentacji.
Ważnymi zawodniczkami reprezentacji są także inne bytomskie zawodniczki, doświadczone Patrycja Sfora i Klaudia Chrapek. W kadrze, która została powołana na MŚ, z hokeistek Polonii Bytom znajdują się także Julia Bujak, Wiktoria Dziwok, Wiktoria Gogoc, Klaudia Kaleja, Alicja Mota, Ida Talanda, Olivia Tomczok, Alicja Wcisło i Patrycja Wójcik.
Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.
Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB
Lodowisko Jantor, Katowice-Janów, ul. Nałkowskiej 11
Piątek, 8 kwietnia
- Słowenia - Włochy, godz. 13:00
- Chiny - Korea Południowa, godz. 16:30
- Kazachstan - Polska, godz. 20:00
Sobota, 9 kwietnia
- Korea Południowa - Kazachstan, godz. 13:00
- Włochy - Chiny, godz. 16:30
- Polska - Słowenia, godz. 20:00
Poniedziałek, 11 kwietnia
- Słowenia - Chiny, godz. 13:00
- Włochy - Kazachstan, godz. 16:30
- Korea Południowa - Polska, godz. 20:00
Wtorek, 12 kwietnia
- Chiny - Kazachstan, godz. 13:00
- Korea Południowa - Słowenia, godz. 16:30
- Polska - Włochy, godz. 20:00
Czwartek, 14 kwietnia
- Włochy - Korea Południowa, godz. 13:00
- Kazachstan - Słowenia, godz. 16:30
- Polska - Chiny, godz. 20:00
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Dzisiaj-w-Katowicach-rozpoczynaja-sie-Hokejowe-Mistrzostwa-Swiata-Kobiet.-Trzon-kadry-stanowia-zawodniczki-Polonii/idn:37127
Ostatnie Artykuły

Letnia Akademia Sztuki w Bytomiu - wakacje, które malują wyobraźnię

Neon po zmroku i ceramiczny quest. Bytom wchodzi do festiwalu mikrowypraw

Projektowanie ogrodu krok po kroku

Bach na placu zabaw w Bytomiu. Muzyka zabrzmiała poza salą koncertową

Trzy dni rywalizacji na ścianie. W Bytomiu walczyła młodzieżowa czołówka

Sezon zamknięty festynem. Akademia Polonii Bytom świętowała z rodzinami

Bytom na rolkach ruszył pełną parą. W Kachla czekał trening i nocny przejazd

EC Szombierki pokazała wnętrza. Rewitalizacja wchodzi w kolejny etap

W Bytomiu oddano hołd powstańcom śląskim. Pamięć wróciła przy Korfantym

Wodny plac zabaw znów czynny. Dzieci wrócą tam już w sobotę

Polonia stawia na młodą falę. Konrad Gerega przejmuje zespół

Cztery auta zderzyły się w Suchej Górze. Strzelców Bytomskich stoi

Na bieżni odnalazł własny rytm. Michał z Bytomia biegnie dalej

Bytom szykuje dwa wieczory hitów - Święto Bytomia 2026 wchodzi na scenę
Przydatne dane teleadresowe
- III Komisariat Policji w Bytomiu - kontakt, dzielnicowi, zgłaszanie spraw
- Komenda Miejska Policji w Bytomiu - kontakt i godziny
- Urząd Skarbowy w Bytomiu - kontakt i godziny
- V Komisariat Policji w Bytomiu - kontakt, dzielnicowi, rejon służbowy
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu - zajęcia i kontakt
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu - kontakt, godziny, JRG
