W piątek, 22 kwietnia zakończyła się XIII Olimpiada Policyjna w Szczytnie. W gronie najlepszych w kraju znaleźli się uczniowie VII Liceum Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Czwórka licealistów zdobyła indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Sukces bytomskich uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej

Badania kryminalne, zagrożenia XXI wieku

Olimpiada rozpoczęła się jesienią poprzedniego roku, kiedy przedstawiono tematy prac pisemnych, wśród nich m.in.: „Nowoczesne technologie w badaniach kryminalistycznych”, „Wpływ seriali kryminalnych na postrzeganie pracy Policji”, czy „Handel ludźmi - zagrożenie XXI wieku”. - To był pierwszy etap Olimpiady a prace pisemne, które napisali nasi uczniowie, były na takim wysokim poziomie, jak prace magisterskie. W kolejnym etapie, który był przeprowadzony online, startujący musieli odpowiedzieć na 80 pytań w ciągu 80 minut. Pytania dotyczyły policji, prawa karnego, kodeksu karnego, czy wiedzy o społeczeństwie. W finale, do którego dostało się 30 najlepszych uczniów z całej Polski, najpierw startujący zmagali się z testem, w którym musieli odpowiedzieć na 50 pytań w ciągu 60 minut, a później był egzamin ustny przed pięcioosobową komisją - wyjaśnia Katarzyna Belka, opiekun olimpijczyków i wychowawca III klasy Liceum Ogólnokształcącego w ZSAEiO.

Wyróżniona czwórka

Wśród najlepszych uczniów w kraju znaleźli się Natalia Mentel, Paweł Klimek, Julia Madziejczyk i Denis Ogaza z klasy III. Cała czwórka zdobyła indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dzięki temu bez postępowania rekrutacyjnego mogą wybrać kierunek studiów w Szczytnie.