Przebudowa ulic Nawrota i Smolenia, na którą miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dobiega końca. Wykonawca inwestycji - konsorcjum firm: JKM Sp. z o.o. z Mikołowa oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowe DALPOL sp. j. z Bytomia - aktualnie realizuje roboty na ulicy Smolenia od skrzyżowania z ul. Piekarską do ul. Korfantego.

Kolejna inwestycja drogowa dobiega końca. Trwają ostatnie prace na ul. Smolenia

- Inwestycja została podzielona tak, aby wykonać najpierw prace na ul. Nawrota, a następnie rozpocząć przebudowę ulicy Smolenia - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Na ulicy Smolenia trwają prace związane z wykonaniem chodnika przy siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz zieleńców. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do wprowadzenia oznakowania poziomego i prac porządkowych na całym obszarze inwestycji, co umożliwi przystąpienie do odbioru prac, które będą ostatnim etapem przed dopuszczeniem do ruchu drogowego - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Inwestycja warta 2,2 mln zł

W ramach inwestycji na ul. Nawrota i Smolenia trwa przebudowa chodników, zagospodarowanie zieleńców, porządkowanie miejsc postojowych oraz przebudowana jezdnia. Wykonawca przebudował zjazdy, peron autobusowy, dokonał regulacji urządzeń oraz wykonał wyspy przejezdne i separujące ruch. Zakres robót obejmuje drogę o łącznej długości 912 metrów.

Przebudowa ul. Nawrota i Smolenia warta jest łącznie ponad 2,2 mln zł. Połowę środków na realizację zadania miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejna inwestycja drogowa dobiega końca. Trwają ostatnie prace na ul. Smolenia

Inwestycja może zostać zakończona przed czasem

Przypomnijmy, że po zakończeniu przebudowy ul. Nawrota, wykonawca rozpoczął prace na ul. Smolenia, gdzie trwają jeszcze roboty budowlane. W drugiej połowie maja planowane są już prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego. Warto podkreślić, że zgodnie z umową wykonawca inwestycji - konsorcjum firm: JKM Sp. z o.o. z Mikołowa oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowe DALPOL sp. j. z Bytomia ma czas do końca września 2022 roku na zakończenie wszystkich prac.

Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (1) Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (1)
9

Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (2)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (3)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (4)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (5)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (6)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (7)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (8)
Trwa przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (9)

Obecnie panujące warunki atmosferyczne sprzyjają prowadzonym robotom i jeśli zostaną zakończone przed czasem, a droga przejdzie przewidziane przepisami odbiory, ulica Smolenia zostanie dopuszczona do ruchu w obydwu kierunkach.

Logo