Zbliża się 7. edycja akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki”, która odbędzie się 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2. Tego dnia przy ul. Arki Bożka 21 stanie mobilny salon fryzjerski, w którym długowłosi darczyńcy będą mogli podzielić się sobą z tymi, którym los postawił najcięższe wyzwanie - walkę o zdrowie i życie.

- W ciągu 6 lat akcji dołączyło do nas prawie 200 darczyńców! Tyle osób oddało cząstkę siebie po to, żeby przywrócić uśmiech i dać namiastkę normalności tym, którzy zmagają się z utratą włosów w wyniku chorób - mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Długie warkocze

W tym roku szkoła działa na rzecz Fundacji „Herosi”- „Podziel się dzieciństwem” oraz Fundacji „Rak’n’Roll” w ramach Programu „Daj Włos”.

- Atrakcją będzie ponownie specjalny hair truck, a warkocze pościna fantastyczna ekipa pań i panów fryzjerów. Trzeba pamiętać o tym, że do wykonania jednej peruki potrzeba włosów kilku osób. Podopieczni fundacji otrzymają peruki nieodpłatnie. Liczymy na wasze dobre serca i długie włosy - zachęca Ewa Milne.

Akcja odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 15.00 do 18.00.

Dołącz do akcji

Czerwcowa akcja to nie koniec, bo samodzielnie obcięte włosy można przynieść lub wysłać w każdej chwili.
Minimalna długość włosów to 25 cm. Włosy mogą być siwe, farbowane (ale nie rozjaśniane). Umyte i wysuszone włosy dzielimy na kilka pasm. Każde pasmo pleciemy w warkocz, a następnie wiążemy gumką najlepiej recepturką (w kilku miejscach - dla bezpieczeństwa). Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumeczki (od strony głowy).

Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier. Oznaczamy nasadę włosa np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem - NASADA. Należy pamiętać, że nie można pomieszać nasady z końcem włosa, ponieważ takie włosy nie mogą zostać użyte do wykonania peruki. Włosy przed ścięciem powinny być czyste i nie należy nakładać na nie odżywki. Włosy należy włożyć do koperty i przynieść do Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu: 796 596 171.

Plakat informacyjny