W sobotę, 21 maja o godz. 12 w muszli koncertowej w Parku Miejskim im. Kachla rozpocznie się koncert „Nie umrę, ale żyć będę”. Na plenerowej scenie muzycy będą wykonywać ukraińskie pieśni.

Podczas wydarzenia organizatorzy będą prowadzić zbiórkę funduszy na rzecz budowy szpitala w Drohobyczu i wyposażenia ukraińskiej armii. W bytomskim amfiteatrze wystąpią m.in. saksofonistka z ukraińskiej miejscowości Krzywy Róg i zespół muzyczny Galilea. Bytomianie będę mogli posłuchać ukraińskich pieśni oraz zobaczyć stroje ludowe ze wschodu.

b

Aukcje charytatywne

Podczas koncertu prowadzone będą aukcje charytatywne, jak również sprzedaż ukraińskich pierogów i pierników. Dochód z aukcji i sprzedaży zostanie przeznaczony na stworzenie w ośrodku Caritas w Drohobyczu kontenerowego szpitala tymczasowego dla cywilnych uchodźców (z terenów objętych działaniami wojennymi, którzy zostali odcięci od pomocy medycznej) oraz na zakup sprzętu dla żołnierzy, m.in. powerbanków solarnych, letnich butów żołnierskich i lornetek militarnych.

Koncert rozpocznie się o godz. 12 a zakończy o 17.

Wydarzenie jest organizowane przez Caritas Samborsko-Drohobyczańskiej Diecezji razem z Fundacją „Spotkanie” z Bytomia i rzymskokatolicką Wspólnotą Galilea z Bytomia oraz przedstawicielami Kościoła greckokatolickiego z Drohobycza.