Ponad 200 biegaczy z Bytomia, sąsiednich miast i nie tylko wzięło udział w V Bytomskim Biegu Charytatywnym „Gonitwa”. Dla uczestników imprezy, których można było spotkać w sobotę/1 października/ w Parku Miejskim, oprócz sportowej rywalizacji ważny był też inny cel - wsparcie bytomskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

W tym roku działająca w Szombierkach placówka zbierała fundusze na zagospodarowanie i doposażenie powstałego ogrodu sensorycznego.

- Cieszę się, że biegacze dopisali i serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w imprezie. Zebraną kwotę chcielibyśmy przeznaczyć na zakup elementów , które uatrakcyjniłyby nasz ogród. Myślimy o specjalnych urządzeniach dźwiękowych do terapii słuchu, dodatkowych ławkach itd. - mówi Anna Dziąsko, dyrektorka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy jest jedyną w naszym mieście placówką zajmującą się kompleksową edukacją, rehabilitacją i rewalidacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ośrodek w Szombierkach sprawuje opiekę nad 83 wychowankami w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz chorobami współistniejącymi.

To tu w ramach projektu „Życie osób niepełnosprawnych w korelacji z przyrodą - aktywizacja społeczna w ramach Dziennego Domu Pomocy” powstał pierwszy w naszym mieście ogród sensoryczny. Otwarcie ogrodu zaplanowano na 11 października.

Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną: Koło w Bytomiu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz gmina Bytom.

"Gonitwa" w Parku Miejskim (7)
12

"Gonitwa" w Parku Miejskim