W CSW Kronika gościli uczestnicy i uczestniczki 8. Zjazdu Dyrektorów Galerii Sztuki Współczesnej. Wydarzenie organizowane było w tym roku przez Galerię Bielską BWA i przyciągnęło kilkadziesiąt osób reprezentujących instytucje kultury z całej Polski.

Zjazd Dyrektorów Galerii Sztuki Współczesnej to cyklicznie wydarzenie, organizowane co roku przez inną polską instytucję. Ma na celu wymianę doświadczeń między poszczególnymi organizacjami i inicjowanie przyszłych wspólnych projektów. Uczestnicy mają również okazję przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu różnych instytucji, zapoznać się z ich ofertą i otoczeniem.

W tym roku uczestnicy, prócz Bielska-Białej, odwiedzili też m.in. bytomskie Centrum Sztuki Współczesnej Kronika. Po aktualnych wystawach oprowadziła ich dyrektorka programowa CSW Agata Cukierska, a odpowiedzialny za projekty graficzne Kroniki Marcin Wysocki opowiedział o wydawnictwach i procesie ich tworzenia.

Goście byli również w Radzionkowie, po którym oprowadził ich pochodzący z tego miasta, często współpracujący z CSW Kronika artysta Maciej Cholewa.