Jak wybrać kominek domowy

Kominki domowe to wspaniała dekoracja pomieszczenia, która nadaje niepowtarzalny charakter. Dzięki nim można stworzyć niezwykłą, magiczną atmosferę. Przy kominku można odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Kominki poza walorami wizualnymi posiadają także walory funkcjonalne, gdyż można nimi ogrzewać pomieszczenia w okresach przejściowych, kiedy nie ma za oknem zbyt niskich temperatur. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kominków. Nasuwa się więc pytanie: jaki wybrać najlepszy? Przedstawiamy kilka wskazówek w niniejszym artykule.

Zalety posiadania kominka domowego

Kominki Śląsk kojarzą się z ciepłem rodzinnym, miłymi wieczorami, a także magicznymi świętami. Można odpocząć przy palącym się kominku i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Kominki stanowią też oryginalną dekorację salonu, można ozdobić nimi przestrzeń. Nie należy zapominać o tak ważnej funkcji, jak ogrzewanie pomieszczenia. Kominkiem można ogrzewać salon, a także podłączyć go do wody instalacją hydrauliczną. Dzięki temu, mamy ciepłą wodę do mycia. Ogrzewanie kominkiem sprawdzi się podczas lekkiej zimy, a także w okresie jesiennym oraz zimowym.

Rodzaje kominków

Można kupić gotowe kominki lub złożyć indywidualne zamówienie. Kominki różnią się wymiarami, parametrami technicznymi, kształtami, stylem, rodzajem paliwa itp. Na rynku dostępnych jest tyle kominków, że każdy klient znajdzie idealny dla swojego salonu lub innego pomieszczenia.

Kominki domowe nowoczesne

To kominki, które łączy oryginalność z nowoczesną konstrukcją. Popularne wśród osób, które mają domy wykończone w stylu nowoczesnym. Niezwykle modne, eleganckie i nadające charakteru wnętrzu. Wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości. Mogą być wyposażone w jedną szybę, dwie, trzy szyby lub tunel. Występują w dowolnej kolorystyce oraz kształtach - zgodnie z preferencjami klienta.

Kominki domowe stylowe

Klasyczne kominki to elegancja sama w sobie. Idealnie sprawdzą się u osób, które cenią sobie tradycję. Produkowane są starannie z materiałów najwyższej jakości na zamówienie. Stylowe kominki domowe będą idealnie pasowały do każdego salonu. Obudowane mogą być kamieniem (np. marmurem lub piaskowcem), co nada elegancji salonowi. Można wybrać prostą konstrukcję kominka, która będzie pozbawiona ozdób. Jeśli jednak ktoś lubi - ma do wyboru bogatszą wersję np. kominek stylowy z mozaikami, ozdobnymi drewnianymi belkami lub kamieniami.

Kominki domowe portale

W mniejszych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się portale kominkowe, które montowane są na ścianie np. w salonie. Dzięki temu rozwiązaniu, kominek nie zabiera dużo miejsca, a stanowi niepowtarzalną dekorację w pomieszczeniu. Bogaty wybór portali kominkowych (kolor, rozmiar, kształty) sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. W szczególności sprawdzą się w salonach o wystroju klasycznym, tradycyjnym.

Kominki domowe kaflowe

To rozwiązanie dedykowane jest dla osób, które kochają klasykę. Wykonywane z różnego rodzaju kamienia na specjalne zamówienie. Wzory i rzeźbienia są do wyboru.