Kolejna sportowa atrakcja dla dzieci i dorosłych powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Miechowicach. Gmina podpisała umowy na realizację projektu Extreme Park Grizzly, czyli stworzenie obszarowego kompleksu rekreacyjno-sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy.

Inwestycja zostanie wykonana w dwóch częściach. Część pierwszą czyli strefę przedszkolną, wczesnoszkolną i spokojną zrealizuje gliwicka firma Extreme Construction Sp. z o.o. za 250 tys. zł, zaś część drugą, czyli strefę z klatką OCR wykona firma New Age Sport Constructions Sp. z o.o. z Rybnika za 125 tys. zł. Na projekt Extreme Park Grizzly zagłosowało aż 1537 mieszkańców. Łączny koszt projektu wyniesie 375 tys. zł.

- Cieszę się, że ten projekt zostanie zrealizowany. Ze względu na wzrost kosztów realizacji tej inwestycji względem szacunków twórców projektu, zdecydowaliśmy się w porozumieniu z pomysłodawcami projektu Extreme Park Grizzly na jego ograniczenie. Dzięki temu, kolejny przetarg zakończył się wyłonieniem firmy, która do końca 2022 roku zrealizuje ten projekt - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Extreme Park Grizzly. Co powstanie w ramach kolejnego projektu BO_Bytom?

Projekt Extreme Park Grizzly został podzielony na części. Wykonawca najpierw sporządzi dokumentację projektową, a następnie rozpocznie prace budowlane, w ramach których powstaną 3 strefy. W pierwszej strefie - przedszkolnej i wczesnoszkolnej dla dzieci w wieku 6+ powstanie zestaw treningowo-zabawowy składający się z: równoważni; ściany wspinaczkowej z opon, bujaka, huśtawki, płotków do przeskoku, liny, sieci pajęczej, niskiego domku z lin, drabinek poziomych, mostku „tybetańskiego”, zjeżdżalni oraz piaskownicy.

Z kolei w drugiej strefie ustawiona zostanie klatka OCR wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Klatka OCR, czyli urządzenie o specjalnej konstrukcji w formie „klatki”, pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku, tym samym każdy, kto skorzysta z tej atrakcji sportowej będzie mógł sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale również wytrzymałość.

W ostatniej, trzeciej strefie w ramach Extreme Park Grizzly powstanie tzw. strefa spokojna zawierająca 3 stoły do gry w szachy z podłożem wykonanym z kostki betonowej 6 cm na podbudowie wraz z obrzeżami betonowymi, 3 stanowiska dla psów (wodopój i poręcz do przywiązania smyczy) oraz boisko do gry w bule o wymiarach 15 m na 4 m. Na zagospodarowanym terenie stref będą ustawione obiekty małej architektury: ławki z oparciem, ławki bez oparcia oraz kosze na śmieci.