W październiku we włoskim Rimini karatecy MUKS Bytom zdobyli pięć złotych medali w Mistrzostwach Europy w karate fukugo. W czwartek, 24 listopada prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras gościli sportowców, których w grudniu czeka kolejne wyzwanie, start w Mistrzostwach Świata.

W dniach 21-23 października w Rimini odbyły się XXVI Mistrzostwa Europy w karate fudokan. W turnieju wystartowało aż 1200 zawodników z 26 krajów. W mocno obsadzonym turnieju zawodnicy MUKS Bytom zdobyli aż dziewięć medali, w tym pięć złotych.

b

Michał Sowa po raz kolejny obronił tytuł mistrza Europy w fukugo (dwuboju) seniorów. Kolejne dwa złota doświadczony zawodnik wywalczył w kata drużynowym i kumite drużynowym oraz został najlepszym zawodnikiem turnieju. Maria Wysogląd również obroniła tytuł mistrzyni Europy w kata seniorek, a w kata drużynowym zdobyła srebro. Kacper Pogoda wywalczył mistrzostwo w kata drużynowym juniorów oraz brąz w kumite drużynowym kadetów. Anna Popławska zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym juniorek, Magdalena Różyło zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym kadetek.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras pogratulowali sportowcom oraz trenerowi Januszowi Sowie sukcesów.

Przed zawodnikami MUKS Bytom kolejne wyzwanie. Czeka ich w dniach 9-11 grudnia start w Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym WTKU. Maria Wysogląd wystartuje w kata seniorek, Michał Sowa w fuku-go i kumite drużynowym seniorów, Magdalena Różyło w fukugo kadetek, a Kacper Pogoda w kata indywidualnym i fukugo kadetów oraz w kata drużynowym i kumite drużynowym juniorów.