Dariusz Łukaszewski, dotychczasowy wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Tenisowego został dzisiaj 24 listopada wybrany na stanowisko nowego prezesa Zarządu PZT. Decyzja ma związek z rezygnacją Mirosława Skrzypczyńskiego ze stanowiska prezesa PZT.

Dariusz Łukaszewski prezesem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego

Przypomnijmy, że Dariusz Łukaszewski od wielu lat związany jest z jednym z najlepszych w Polsce klubów tenisowych - Górnikiem Bytom, gdzie pełni funkcję dyrektora Klubu. To dzięki jego staraniom na kortach Górnika przy ul. Tarnogórskiej odbywają się najważniejsze imprezy krajowe, ale również międzynarodowe. Tylko w tym roku na kortach Górnika odbyły się takie imprezy jak: Narodowe Mistrzostwa Polski, Orlen Open Polska ITF Juniors Grade 1, czyli Memoriał im. Jacka Widawskiego, a także inne imprezy rangi międzynarodowej z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych tenisistów i tenisistek.

Warto również dodać, że do tej pory Dariusz Łukaszewski pełnił w Polskim Związku Tenisowym funkcję wiceprezesa ds. sportowych, jak również dyrektora Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, które w 2022 roku odbywały się na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej.