Zabiegi stomatologiczne, dzięki którym zyskasz piękny uśmiech!

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, dlatego warto zadbać o to, aby był piękny i wyrazisty. W tym kontekście ważną rolę odgrywają regularne wizyty u lekarza stomatologa, który dobierze odpowiednie zabiegi, mając na uwadze stan zdrowia jamy ustnej i potrzeby pacjenta.

Nowoczesna stomatologia - nie tylko leczenie zębów

Wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony zdrowia sprawił, że dawno minęły już czasy, w których lekarza stomatologa odwiedzało się wyłącznie w przypadku wystąpienia nagłego bólu zęba. Obecnie rekomenduje się odbycie wizyty w gabinecie przynajmniej raz na pół roku, w czasie której specjalista:

  • skontroluje stan zdrowia jamy ustnej,
  • usunie nagromadzony kamień nazębny,
  • przeprowadzi instruktaż w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej,
  • podejmie się leczenia ewentualnych ubytków.

Niemniej jednak nowoczesna stomatologia to nie tylko leczenie zębów czy dziąseł. Coraz więcej pacjentów przywiązuje wagę do zdrowego, pięknie prezentującego się uśmiechu. Zależy im przede wszystkim na śnieżnobiałym odcieniu, lecz również na uzupełnieniu ewentualnych braków w uzębieniu. 

Jakie zabiegi proponują dentyści?

Zakres zabiegów, jakie dentyści mogą wykonać w dobrze wyposażonym gabinecie, jest bardzo szeroki. Największą popularnością wśród pacjentów cieszy się wybielanie, które powinno być wykonywane wyłącznie przez doświadczonego profesjonalistę. Domowe sposoby okazują się bowiem nie tylko nieskuteczne, lecz również mogą prowadzić do uszkodzenia szkliwa, a nawet dziąseł. Wybielanie może być przeprowadzone metodą:

  • white smile - polega na zastosowaniu profesjonalnego żelu i utwardzeniu go pod lampą,
  • nakładkową - polega na noszeniu specjalnej nakładki, wykonanej indywidualnie dla każdego pacjenta,
  • łączoną - w pierwszej kolejności wykonuje się zabieg utwardzania żelu, a po pewnym czasie pacjent otrzymuje przygotowaną dla niego nakładkę.

Jeśli u konkretnego pacjenta nie jest możliwe wybielanie zębów, lekarz może zaproponować licówki. Jest to trwałe rozwiązanie, za pomocą którego można osiągnąć idealny uśmiech, nawet pomimo znacznych przebarwień nazębnych czy uszkodzeń, które powstały w wyniku urazy. Alternatywnym sposobem przywrócenia pięknego uśmiechu będą implanty, które mają nie tylko wymiar estetyczny, lecz również prozdrowotny. Braki w uzębieniu zagrażają stabilności całego zgryzu, prowadząc do przesuwania się kolejnych zębów, tak aby wypełnić powstałą lukę. Nowoczesną metodą odbudowy zębów jest również bonding - cieszy się on dużą popularnością wśród pacjentów, głównie ze względu na możliwość przygotowania zęba bez konieczności jego szlifowania. 

Kiedy warto udać się na wizytę do lekarza stomatologa?

O zabiegi przywracające piękny, zdrowo wyglądający uśmiech, warto zapytać specjalistę w czasie wizyty kontrolnej. Wiedząc, jaki jest stan zdrowia jamy ustnej i jakie potrzeby prezentuje pacjent, jest on w stanie dobrać najkorzystniejsze rozwiązania. Należy przy tym pamiętać, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje stomatolog w porozumieniu z pacjentem. Nie w każdym przypadku jest bowiem możliwe wdrożenie konkretnej metody - dobrym przykładem będzie wybielanie zębów, które choć cieszy się dużą popularnością, nie jest dedykowane wszystkim pacjentom. 

Jak wybrać dobrą klinikę stomatologiczną?

Dobry stomatolog to osoba, do której pacjent ma pełne zaufanie. Niemniej jednak bardzo istotny jest również sprzęt, na którym pracuje na co dzień. Warto więc wybrać Klinikę Uśmiechu Stomatologia Chorzów. Na wizytę przyjmowani są nie tylko dorośli, lecz również mali pacjenci, w przypadku których najważniejsze są profilaktyka oraz wdrażanie dobrych nawyków. Wybór kliniki stomatologicznej najczęściej uzależniony jest od tego, jakim zabiegom pacjent chciałby się poddać. Dobrze odwiedzić miejsce, w którym oferowany jest szeroki zakres usług w kontekście leczenia i profilaktyki chorób jamy ustnej, a także stomatologii estetycznej - dla pięknego, ale przede wszystkim zdrowego uśmiechu.