W sobotę, 25 marca po raz kolejny odbędzie się akcja edukacyjna „Godzina dla Ziemi”, realizowana przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF). W tym roku „Godzina dla Ziemi” obchodzi już 16. urodziny a w Polsce odbędzie się 15. edycja tej akcji, w której bierze udział coraz więcej miast w naszym kraju. Wśród nich po raz kolejny będzie Bytom.

Godzina dla Ziemi

Tego dnia, każdy zarówno osoby prywatne, firmy, placówki szkolno - oświatowe, ośrodki kultury i inne instytucje mają szansę wysłać sygnał, że zależy im na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między godziną 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

W Bytomiu do akcji „Godzina dla Ziemi” włączą się Urząd Miejski w Bytomiu /wyłączone zostaną na godzinę światła w budynkach przy ul. Parkowej 2, Smolenia 35 oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22/ oraz budynki Opery Śląskiej i Muzeum Górnośląskiego.

Zaczęło się w Sydney

Przypomnijmy, że akcja „Godzina dla Ziemi” w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. W 2007 roku po raz pierwszy w Sydney w ponad 2 milionach domów wyłączono światło na godzinę. Od tego czasu z roku na rok akcja WWF nabiera rozmachu i rozlewa się na cały świat. W „Godzinie dla Ziemi” biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na całym świecie, także w Polsce. W poprzednich edycjach na całym świecie aż 10 400 zabytków i pomników nie było oświetlonych przez 60 minut. W Polsce w poprzednich latach w akcji brało udział blisko 100 miast.