"Matka Ewa z Miechowic. Życie i dzieło" - to pierwsza w Polsce obszerna publikacja poświęcona Ewie von Tiele-Winckler. W najbliższą sobotę, 18 marca o 17.00 w Pałacu w Miechowicach, odbędzie się spotkanie z autorką monografii - Anną Seemann- Majorek.

To 400-stronicowe, wnikliwe opracowanie, pełne zdjęć i faktów, opowiada historię życia Matki Ewy, rodu, z którego pochodziła i historię Górnego Śląska, protestantyzmu, dobroczynności i zakładów oraz diakonatu „Ostoja Pokoju”.

To książka poświęcona niezwykłej kobiecie, która choć sama nie głosiła haseł emancypacyjnych, swoją postawą i wyborami życiowymi zdecydowanie wpisywała się w charakterystyczny dla czasów, w których żyła, nurt walki o równouprawnienie kobiet.

W ramach współpracy Pałacu w Miechowicach i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej - tego samego dnia, w godzinach od 15:00 do 17:00 będzie otwarty dla zwiedzających Domek Matki Ewy.

Spotkanie poprowadzi Artur Michalski. Wstęp na spotkanie autorskie: 2 zł (obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz dostępny w wydarzeniu https://fb.me/e/LGEp6Ig0).

Wstęp do Domku Matki Ewy - wolne datki.