Najbliższe dni w CSW Kronika, będą obfitować w ciekawe wydarzenia. W piątek, 26 maja o 17.00, bytomską galerię odwiedzą młodzi filmowcy ze szczecińskiej Akademii Sztuki, którzy zaprezentują swoje krótkometrażowe filmy.

Podczas pokazu filmów, które powstały w Pracowni Form Dokumentalnych Katedry Filmu na Akademii Sztuki w Szczecinie zobaczymy: „Dzielenie się” (13 min.) Natalii Skorupy, „Rozmowy o śmierci” (4.30 min.) Józefa Jakackiego, za który otrzymał I Nagrodę Festiwalu "Młode wilki 23", „Donermana” (7 min.) Cezarego Malinkiewicza, „Lenę” (9 min.) Martyny Pasternak oraz „Księcia galaktyki” (9 min.) Tomasza Tomaszewskiego.

Tego dnia widzowie zobaczą jeszcze dwuminutowy „Poranek na Podhalu” Oskara Rekowskiego, metaforyczny obraz „Smak pustki” Filipa Ossowskiego o zmaganiach młodego mężczyzny z anoreksją oraz „Ulicznych poetów” Natalii Skorupy, która zarejestrowała życie czterech mężczyzn dotkniętych kryzysem bezdomności. Po pokazie odbędzie się dyskusja z autorkami i autorami filmów oraz wprowadzenie do warsztatów.

Spacer z lwem

W środę, 31 maja od 13.00 do 17.00, utalentowane uczestniczki projektu Baza organizują miejski happening - spacer z bytomskim śpiącym lwem, w ramach którego zabiorą zainteresowanych z w podróż po zakamarkach i tajemnicach Bytomia. Wydarzenie ma charakter performatywny. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisów na .

W piątek, 2 czerwca odbędzie się finisaż wystawy "Lombard Bytom" (oprowadzanie poprowadzi Agata Cukierska) i pokaz filmu "Lombard" (godz. 17.00).