Policja Bytom: Znamy już najlepsze pary patrolowe w śląskim garnizonie
Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych Patrol Roku” 2023, nad którymi honorowy patronat objęli Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego. Przez dwa dni 68 najlepszych policjantów służb patrolowo-interwencyjnych i wywiadowców ze Śląska rywalizowało na strzelnicy, macie, torze przeszkód oraz w teście z wiedzy zawodowej. Zawody pozwoliły na wyłonienie dwóch najlepszych patroli policyjnych. Zwycięzcy w dniach od 13 do 15 września wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku. Gratulacje i nagrody dla finalistów wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski.
W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zakończył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych Patrol Roku” 2023 . Głównym organizatorem zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a honorowy patronat objęli na nimi Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego. Do dwudniowej rywalizacji stanęło 68 policjantów ze wszystkich komend miejskich i powiatowych na Śląsku. Policjanci, którzy na co dzień patrolują ulice naszych miast, zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły, które rywalizowały w 4 konkurencjach. Sędziami turnieju byli eksperci i specjaliści prewencji oraz doboru i szkolenia z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz z katowickiego oddziału prewencji. Głównym sędzią zawodów był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Katarzyna Wesołowska. W przygotowanie oprawy turnieju włączył się również Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach.
Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek. W ten dzień reprezentanci wszystkich komend musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie. W środę mundurowi zaprezentowali swoje umiejętności na strzelnicy oraz rozwiązywali test z wiedzy policyjnej. Po tych konkurencjach sędziowie podsumowali punktację. Najlepsi okazali się mundurowi z Katowic, Bytomia i Świętochłowic. Pierwsze dwie zwycięskie pary będą reprezentowały śląski garnizon Policji w finale zawodów, który zostanie przeprowadzony w dniach od 13 do 15 września w Szkole Policji w Słupsku.
A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa, podsumowująca wyniki we wszystkich konkurencjach:
- I miejsce (120 punktów) - Komenda Miejska Policji w Katowicach
Patrol w składzie:
• st. sierż. Mateusz Ciszewski
• sierż. Dawid Borowski
- II miejsce (116 punktów) - Komenda Miejska Policji w Bytomiu
Patrol w składzie:
• sierż. Przemysław Lison
• sierż. Bartłomiej Króliczek
- III miejsce (113 punktów) - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach
Patrol w składzie:
• st. sierż. Dawid Michalik
• st. sierż. Seweryn Ogorcki
Wśród zaproszonych na dzisiejszą uroczystośc gości, znaleźli się: Doradca Wojewody Śląskiego gen. w st. spocz. Tomasz Miłkowski, Sekretarz Województwa Śląskiego Dariusz Ptaś, Sekretarz Miasta Katowice Maciej Stachura, Zastępca Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Katowicach Tomasz Kempa, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, gospodarz dzisiejszych zawodów - Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicac insp. Rafał Stanek oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. sztab. Michał Szczęśniak.
W trakcie uroczystego zakończenia zawodów, nagrody najlepszym zawodnikom wręczył, w towarzystwie obecnych gości, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia zawodów i wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji, a zwycięzcom życzymy sukcesu we wrześniowym finale zawodów w Słupsku.
__ Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.46 MB)
__Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.m4a
Aby odtworzyć nagranie włącz obsługę JavaScript w swojej przelądarce.
__ Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu.m4a (format mp3 - rozmiar 245.91 KB)
Komenda Miejska Policji w Bytomiu, slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/360538,Znamy-juz-najlepsze-pary-patrolowe-w-slaskim-garnizonie.html
Ostatnie Artykuły

Wiosna w pałacu zabrzmi głosami młodych talentów z Bytomia

Majówka pod lupą policji - od dróg po fałszywe noclegi

Nowe torowiska i mniej hałasu na jednej z najważniejszych tras tramwajowych

Bytom pokazuje twarz KAT-u sprzed legendy - zdjęcia, które wróciły po latach

Bursztynowa Komnata znów wciągnęła uczestników. Finał padł w Bytomiu

Bytom stawia na biało-czerwony start majówki i rodzinne świętowanie

Koncertowy bilet bez niespodzianek. UOKiK opisuje prawa i pułapki

Motocykle, krew i rock. Bytomskie Motoserce wróciło po raz 19.

Wolontariusze weszli do schroniska z nową wiedzą. Najpierw dobrostan, potem pomoc

Mitsuki Noda znów najlepsza. W Operze Śląskiej taniec połączył pokolenia
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Odra Opole – Polonia Bytom 0:2. Pierwsza wygrana bytomian w 2026 roku](/images/mecz/thumbnails/odra-opole-polonia-bytom-26042026-02.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Odra Opole – Polonia Bytom 0:2. Pierwsza wygrana bytomian w 2026 roku

Bytom dawnych kominów. Zakłady, które dostały drugie życie

Bytomscy koszykarze weszli w ćwierćfinał z impetem. Trybuny zobaczyły pewną wygraną

Azjatycki taniec w Rozbarku. Wieczór, który połączył scenę i popkulturę
Przydatne dane teleadresowe
- Bytomski Ośrodek Edukacji w Bytomiu - kontakt, zajęcia, egzaminy
- Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bytomiu - kontakt i godziny
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Bytomiu - kontakt i adres
- Orkiestra Wojskowa w Bytomiu - kontakt i adres
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu - zajęcia i kontakt
