Od 16 do 18 czerwca w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom trwały Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w boulderingu, na czas i prowadzenie oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - Śląsk 2023. W zawodach rywalizowało łącznie blisko 500 uczestników, spośród których wyłonieni zostali najlepsi. Swój udział mieli też wspinacze z Ukrainy.

Do Bytomia w ten weekend przyjechali zawodnicy z całej Polski, m. in. z Trójmiasta, Lublina, Tarnowa, Wrocławia, Łodzi czy Bielska-Białej. W sumie prawie 30 klubów wspinaczkowych wystartowało w imprezie. Wydarzenie należy do jednych z największych zawodów wspinaczkowych w Polsce.

Zawodnicy bytomskiego Klubu Sportowego Skarpa Bytom czterokrotnie stawali na podium. Małgorzata Kurek w kategorii juniorek młodszych zajęła 2 miejsce, Natalia Włodarczyk zdobyła brąz w kategorii juniorek, złoto wywalczyła Zofia Dobrzańska w juniorkach młodszych, w młodziczkach Daria Zając zdobyła srebro.