Pierwszy dzień Międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego dobiegł końca. Dzisiejsze walki wyłoniły najlepszych pięściarzy, którzy w niedzielę zmierzą się w finałach. To XVII edycja tej imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników tego sportu.

Na imprezę przyjechało 60 zawodników z 22 klubów bokserskich. Byli pięściarze z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz nasi południowi sąsiedzi - Czesi. Dzisiejsi zwycięzcy zapewnili sobie start w niedzielnych walkach finałowych, które zaczynają się o godzinie 12:00 w Teatrze Rozbark. Wstęp wolny.

Na imprezie obecny był prezydent Bytomia, który sekundował zawodników z Bytomskiej Akademii Boksu. Prezydent Wołosz, który z boksem aktywnie związany jest od lat, był w 2006 roku inicjatorem stworzenia turnieju pamięci wielkiej bokserskiej legendy. Nie zabrakło też mistrza olimpijskiego, Mariana Kasprzyka oraz Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorza Nowaczka.

Podczas imprezy syn Leszka Błażyńskiego otrzymał podziękowania Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego za promocję polskiego boksu olimpijskiego oraz wkład w kultywowanie pamięci o legendach polskiego boksu. Z kolei wnuczka mistrza, Anna Błażyńska tańcząc oddała hołd swojemu dziadkowi.

Memoriał trwa dwa dni. Jutro w finałach walczyć będą najlepsi. Zapraszamy do Teatru Rozbark od godziny 12:00. Wstęp wolny.