W tym roku 19 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W ramach obchodów tego dnia policjanci ruchu drogowego bytomskiej komendy przeprowadzą na drogach naszego miasta akcję edukacyjno - profilaktyczną. Podczas kontroli drogowych stróże prawa będą apelować o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych - FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.


Każdego roku w Polsce w wypadkach drogowych ginie wiele osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu jutro przeprowadzą na drogach naszego miasta działania edukacyjno - profilaktyczne, podczas których przestrzegać będą przed łamaniem przepisów ruchu drogowego i lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wpadków Drogowych.