Seanse filmowe pod chmurką w Parku Miejskim od 12 lipca
Już od 12 lipca miłośnicy kina i muzyki będą mieli okazję uczestniczyć w plenerowych seansach filmowych organizowanych w różnych częściach miasta. Wydarzenie rozpocznie się koncertem muzyki filmowej, a następnie zobaczymy francuską komedię. To tylko początek długiego cyklu wakacyjnych projekcji, które potrwają aż do końca sierpnia.

Inauguracja cyklu plenerowych seansów filmowych

W piątek, 12 lipca, amfiteatr w Parku Miejskim stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które zainauguruje serię wakacyjnych seansów filmowych na świeżym powietrzu. O godzinie 20:00 Kwintet Śląskich Kameralistów, z udziałem Macieja Zakościelnego, zaprezentuje koncert muzyki filmowej. Po muzycznym wstępie, o godzinie 21:30, rozpocznie się projekcja francuskiej komedii „Winny czy niewinny”. Bilety na to wydarzenie kosztują jedynie 5 zł.

Harmonogram wakacyjnych seansów w różnych częściach miasta

Cykl plenerowych seansów filmowych będzie odbywał się przez całe wakacje w każdy piątek o godzinie 21:30. Filmy będą wyświetlane w różnych lokalizacjach, takich jak Centrum, Miechowice, Sucha Góra i Szombierki. Cena biletów pozostaje stała – 5 zł. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, miejsce seansu może ulec zmianie lub projekcja może zostać odwołana.

Różnorodność filmów i lokalizacji

19 lipca przy Pałacu w Miechowicach odbędzie się projekcja musicalu „La La Land”, który zdobył 6 Oscarów. W rolach głównych zobaczymy Emmę Stone i Ryana Goslinga. Tydzień później, 26 lipca, przy Bytomskim Centrum Kultury, zaprezentowana zostanie komedia kryminalna „Nice Guys, Równi goście” z Ryanem Goslingiem i Russellem Crowe.

2 sierpnia na placu przy OSP Sucha Góra przy ul. 9 Maja 21a, widzowie będą mogli obejrzeć komediodramat „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem. Kolejne seanse to francuska komedia „Będzie lepiej” (9 sierpnia przy Pałacu w Miechowicach) oraz amerykańska komedia romantyczna „Miłość bez ostrzeżenia” (16 sierpnia przy Bytomskim Centrum Kultury).

Specjalne wydarzenia i zakończenie cyklu

Jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń cyklu będzie seans filmu niemego „Młody Sherlock Holmes” z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego. Odbędzie się on 23 sierpnia przy amfiteatrze w Parku Miejskim. Główną rolę w tym filmie gra Buster Keaton.

Na zakończenie wakacji, 30 sierpnia, przy Hali na Skarpie, odbędzie się projekcja amerykańskiej komedii „Dream Scenario” z Nicolasem Cagem. To wydarzenie zamknie letni cykl plenerowych seansów filmowych, które przez całe wakacje przyciągały mieszkańców miasta.

Zachęcamy wszystkich miłośników kina i muzyki do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach. To doskonała okazja, aby spędzić letnie wieczory w towarzystwie świetnych filmów i muzyki na żywo.


Według informacji z: Urząd Miejski w Bytomiu