Uczniowie Gastronomika w Grenadzie – trzy tygodnie praktyk w międzynarodowym środowisku

Grupa bytomskich uczniów wyruszyła na praktyki, które mają zderzyć szkolne umiejętności z realiami hiszpańskich kuchni i hoteli. Z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich pojechało 10 osób, a program potrwa trzy tygodnie w Grenadzie. Wyjazd jest częścią projektu Erasmus+ i łączy pracę w branży z zajęciami o kulturze regionu.
- Bytomscy uczniowie w hiszpańskich restauracjach i hotelach
- Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wykorzystuje Erasmus+ do rozwijania umiejętności zawodowych
Bytomscy uczniowie w hiszpańskich restauracjach i hotelach
Dziesięcioosobowa grupa z Bytomia spędzi w Andaluzji intensywne trzy tygodnie praktyk zawodowych. W programie są codzienne zmiany i bezpośrednia praca w miejscach obsługi turystów, co oznacza kontakt z gośćmi, wykonywanie zadań kuchennych i operacyjnych oraz praktyczną naukę standardów usług.
Program obejmuje między innymi:
- pracę w hotelach,
- praktyki w restauracjach,
- staże w biurach podróży,
- zajęcia kulturowe i językowe, które mają przybliżyć zwyczaje Andaluzji.
Takie połączenie zadań praktycznych i lekcji kulturowych ma pomóc młodzieży poprawić zarówno kompetencje zawodowe, jak i językowe oraz społeczne, co zwiększa ich szanse na rynku pracy.
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wykorzystuje Erasmus+ do rozwijania umiejętności zawodowych
To kolejny wyjazd bytomskiej młodzieży w ramach projektu Erasmus+, co pokazuje stałe zaangażowanie szkoły w międzynarodowe praktyki. Dla uczniów kształconych w zawodach gastronomicznych, turystycznych i hotelarskich taki staż to nie tylko punkt w CV – to trening pracy pod presją, kontakt z innymi kulturami i nauka standardów branżowych na poziomie międzynarodowym.
Dla rodzin i osób zainteresowanych podobnymi programami warto zapamiętać, że wyjazdy tego typu łączą praktyczne zadania z elementami edukacyjnymi i są organizowane przez szkołę w ramach projektów międzynarodowych. Dzięki temu doświadczeniu młodzi fachowcy wrócą do Bytomia z konkretnymi umiejętnościami i lepszą znajomością języka, co może przełożyć się na szybsze wejście na rynek pracy lub kontynuację nauki w sektorze turystyczno-gastronomicznym.
na podstawie: Urząd Miejski w Bytomiu.
Ostatnie Artykuły

Owady zapylające i drugie życie ubrań. Warsztaty w Pałacu w Miechowicach

Bytom z innej perspektywy - pięć spacerów przez historię miasta

Matura w Bytomiu z wyraźną różnicą między liceami a technikami

Zrywał złotą biżuterię starszym kobietom. 41-latek zatrzymany w Bytomiu

Napad na 85-latka w Bytomiu. Recydywista zatrzymany tego samego dnia

Ile kosztuje przeprowadzka w Bytomiu i od czego zależy cena?

Na kortach Górnika Bytom zagrają przyszłe tenisowe gwiazdy

36 projektów przeszło weryfikację Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

Bytom ogłosił wyniki oceny projektów budżetu obywatelskiego na 2027 rok

Druga szansa dla ubrań. W Miechowicach znów spotkali się przy szafie

Tramwaje nie jeżdżą z Placu Sikorskiego. Jest dodatkowy Z-5

Strzały w opony na Łagiewnickiej. Kierowca miał dwa zakazy

Najskuteczniejszy hokeista zostaje w Polonii Bytom. Buyalsky podpisał kontrakt

Wampirzyca, dom seniora i czarny humor. BCKino wraca pod chmurkę
Przydatne dane teleadresowe
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach im. J. Lompy - Filia w Bytomiu - kontakt, godziny, katalog
- Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - kontakt, godziny, bilety
- Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu - kontakt i pomoc
- Uniwersyteckie Centrum Stomatologii SUM w Bytomiu - kontakt, poradnie, rejestracja
- Parafia św. Jana Nepomucena w Bytomiu-Łagiewnikach - kontakt, historia, grupy parafialne
- Komenda Miejska Policji w Bytomiu - kontakt i godziny
