logo_kolor.jpg
W jaki sposób pobudzić aktywność lokalną? O tym rozmawiać będą uczestnicy konferencji podsumowującej rozwój inicjatyw społecznych w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Odbędzie się ona we wtorek, 13 listopada od 10.00 do 14.00, w Zakładzie Aktywności Zawodowej "Świetlik".

W konferencji wezmą udział przedstawiciele m.in. organizacji pozarządowych, zaangażowanych w realizację projektu pilotażowego. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. przeprowadzonego wiosną tego roku w Bytomiu konkursu na innowacje społeczne. Przypomnijmy, zgłosili się do niego chętni z całej Polski, a o nagrody konkurowało prawie 40 przedstawicieli trzeciego sektora i osoby prywatne.  Za pomysł na innowację społeczną i przekazanie praw autorskich do niego zwycięzcy otrzymali po 10 tys. zł.

Uczestnicy konferencji omówią też wypracowany przez organizacje pozarządowe i uruchomiony w Bytomiu fundusz regrantingowy. To narzędzie, w ramach którego można pozyskać dofinansowanie na działania społeczne (do 2,5 tys. zł) i inwestycyjne (do 5 tys. zł). Przedmiotem rozmów będą tez uruchomione w 2017 roku dofinansowania na inicjatywy lokalne. Przykładem jednaj z takich inicjatyw są działania lokatorów ul. Żeromskiego 20, którzy wspólnymi siłami, z niewielkim finansowym wsparciem miasta, wyremontowali podwórko.

Projekt pilotażowy rewitalizacji „Bytom od nowa. Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych” realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, finansowany z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Na zdjęciu: podwórko przy ul. Żeromskiego 20

20180905_181545.jpg


Autor: Iwona Wronka


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.