Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Elementy karoserii samochodu można zlecić do polakierowania specjaliście, ale można także wykonać te prace we własnym zakresie. Na co warto się zdecydować?

Rysy, odpryski, rdza – to tylko niektóre przypadki, gdy konieczne może być lakierowanie samochodu. Lakier na karoserii ma na celu nie tylko funkcję estetyczną, ale również zabezpiecza ją przed rdzewieniem. Właśnie dlatego nie powinniśmy lekceważyć uszkodzeń powłoki lakierniczej i w razie potrzeby wykonać je jak najprędzej.

Aktualnie lakiernictwo samochodowe to specjalność wielu warsztatów. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki słowa takie jak „lakiernik samochodowy Warszawa”, aby natychmiast się o tym przekonać. W stolicy takie usługi oferuje między innymi autoryzowany dealer Ford – Lipski.

Czy lepiej polakierować elementy samemu? A może prace powinien wykonać profesjonalny lakiernik?

Lakiernictwo samochodowe – prace we własnym zakresie

Prace lakiernicze we własnym zakresie najczęściej prowadzą kierowcy samochodów starszych, o niższej wartości, ale także wybierane są przez tych właścicieli aut, którym zależy na oszczędności.

Na takie rozwiązanie warto zdecydować się wtedy, gdy usterka lakieru jest niewielka i w zasadzie lakiernik samochodowy nie musi być konieczny. W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę materiałów przeznaczonych do wykonania prac, na przykład lakiery samochodowe w małych buteleczkach czy w postaci kredek, które pokrywają rysy.

Oczywiście, jeśli uszkodzenie jest większe, wtedy potrzebne będą bardziej złożone prace wraz z nałożeniem podkładu – poradniki, jak to zrobić, można znaleźć obecnie on-line.

Gdy wybieramy prace we własnym zakresie, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będą one profesjonalne. Lakier może być nierówno nałożony albo może nie być idealnie dopasowany. Właśnie dlatego wtedy, gdy zależy nam na optymalnych efektach, lepiej udać się do specjalisty takiego jak lakiernik Warszawa czy z innej miejscowości.

Lakiernictwo samochodowe – w profesjonalnym serwisie

Jeśli chcemy mieć pewność, że karoseria będzie wyglądała świetnie, wybierzmy się do serwisu, którego specjalnością jest lakiernictwo Warszawa ma wiele takich punktów – można znaleźć je już teraz on-line bez wychodzenia z domu.

Doświadczony blacharz lakiernik Warszawa czy z innego miasta będzie mógł dokładnie sprawdzić usterkę, a następnie zaproponować najlepszą metodę jej usunięcia. Może być to miejscowa naprawa typu SPOT, ale w niektórych przypadkach konieczny będzie demontaż elementu, by wykonać jego lakierowanie. Dobiera się wtedy idealny lakier samochodowy w tym samym kolorze. Jeśli nie jest to możliwe, lakiernik może wykonać tak zwane cieniowanie, czyli przejście z jednego koloru do drugiego.

Pracujący w serwisie specjalista taki jak blacharz samochodowy może także sprawdzić stan blachy i w razie potrzeby wykonać niezbędne prace, na przykład wyciąganie wgnieceń.

Musimy jednak liczyć się wtedy z wyższym kosztem niż w przypadku napraw samodzielnych – jeśli usterka jest niewielka, nie będą one bardzo wysokie, ale wtedy, gdy chodzi o większe powierzchnie do lakierownia, koszt będzie proporcjonalnie wyższy.

Lakiernictwo samochodowe – co wybrać?

Podsumowując, jeśli chcemy, aby prace były wykonane profesjonalnie, kompleksowo i z naciskiem na efekt, najlepiej wybrać takiego specjalistę jak lakiernik oraz blacharz samochodowy Warszawa czy z innego miasta.

Do skorzystania ze swoich usług w tym zakresie zaprasza serwis blacharsko-lakierniczy Lipski z Warszawy. Pełna oferta dostępna jest na stronie.

Lakiernictwo samochodowe – samemu czy w warsztacie lakierniczym?