Firma produkcyjna to bardzo dochodowy biznes jeśli umiejętnie nim pokierujemy. Warto wiedzieć, że firmy produkcyjne obracają dużymi kwotami pieniężnymi, więc w tym biznesie liczy się terminowość i rzetelność. Firmy produkcyjne mają również to do siebie, że zatrudniają duże ilości pracowników. Jednak duża ilość pracowników to nie jest jedyny aspekt typowy dla produkcji. Duża role spełniają również nowoczesne i często skomplikowane maszyny produkcyjne. To one wykonują wiele czynności szybko i precyzyjnie. Częstym elementem występującym w firmach produkcyjnych jest obróbka elementów np. stalowych metodą skrawania. Maszyny zaprogramowane są tak by wykonywać tą pracę jak najlepiej, ważne są jednak również elementy eksploatacyjne takich maszyn jak chociażby frezy do metalu , rozwiertaki, noże tokarskie czy inne narzędzia skrawające. Szukając takich części należy kierować się przede wszystkim jakością produktu. Gdzie najlepiej szukać, skoro na rynku mamy tak duży wybór? Warto sprawdzić ofertę Awa. 

Czym jest Awa?

Awa jest sklepem mieszczącym się w Chorzowie. Jest to sklep z elementami do maszyn obrabiających. W ofercie tego sklepu znajdziemy niemal 250 tysięcy produktów typu frezy cnc, rozwiertaki, wiertła vhm czy też noże tokarskie. Tym co jednak wyróżnia ten sklep jest bardzo dobra jakość produktu. Dostępne są tam produkty marek takich jak Widia, Lamina, DHF, Kojex, Iscar czy Dormer. Wartym uwagi jest również fakt, że Awa działa nieprzerwanie od 1992 roku. Do dziś dostarcza najlepsze produkty do obrabiania wielu dużym firmom produkcyjnym. Produkty te nadają się zarówno do produkcji jednostkowej jak i wielkoseryjnej. Awa oferuje również profesjonalną pomoc w doborze produktu. Lata doświadczenia i znajomość branży na wylot spowodowały, że szukając produktu do konkretnej maszyny i do obróbki konkretnego materiały śmiało możemy liczyć na profesjonalną poradę ekspertów Awa. 

Noże tokarskie ze sklepu Awa

Nóż tokarski jest produktem, który ma swoje zastosowanie w skrawaniu. Szukając odpowiedniego noża musimy wiedzieć do jakiego materiału ma być on zastosowany, to ważna kwestia w wyborze takiego noża. Noże tokarskie różnią się od siebie rozmiarami i kątami przystawienia. Noże dostępne w ofercie Awa są wykonane z najlepszych materiałów przez producentów takich jak Iscar, Widia czy Lamina. Wybór noża tokarskiego z Awa to świetny sposób na uzyskanie świetnych efektów przy obróbce skrawaniem. 

Frezy CNC z Awa

Frezy do materiałow takich jak metal wykorzystuje się w różnych precyzyjnych zabiegach obróbkowych. Frez taki nie może zatem być wykonany z pierwszego lepszego materiału. Frezy dostępne w Awa to frezy węglikowe o drobnej granulacji co pozwala na obróbkę nawet twardszych materiałów. Charakteryzują się one wytrzymałością. Warto sprawdzić ofertę frezów trzpieniowych, które świetnie sprawdzają się przy obróbce stopów lotniczych czy stali nierdzewnej i hartowanej.

Rozwiertaki z Awa

Rozwiertak również należy do urządzeń precyzyjnych. W ofercie sklepu Awa znajdziemy rozwiertaki różnych rozmiarów, tak by klient znalazł coś dla siebie. Znajdziemy tam rozwiertaki stożkowe, nastawne, kotlarskie, wykańczaki czy zgrubne. 

Obróbka metalu metodą skrawania w firmach produkcyjnych