Spotkanie z wojewodą śląskimKończąca się budowa nowej strażnicy przy ul. Łużyckiej dla Straży Pożarnej w Bytomiu, walka z nielegalnymi odpadami, a także sprawy związane z modernizacją dróg w naszym mieście. To najważniejsze tematy, jakie omówione zostały podczas spotkania Waldemara Gawrona, zastępcy prezydenta Bytomia z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

Podczas spotkania z wojewodą śląskim poruszyliśmy bieżące sprawy naszego miasta dotyczące nowej strażnicy, ale także kontynuacji przebudowy najważniejszych dróg w mieście z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Wizyta w Urzędzie Wojewódzkim była także okazją do podziękowania wojewodzie za przekazanie pieniędzy na rozbiórkę budynku przy ul. Świętochłowickiej 8, który w grudniu 2019 roku został wyburzony – dodaje Waldemar Gawron.

Na spotkaniu zastępca prezydenta Waldemar Gawron i radny Radny Miejskiej w Bytomiu Maciej Bartków poruszyli również temat walki z nielegalnymi śmieciami i dotychczasowych działań, jakie podjęto w Bytomiu, aby zapobiec dalszemu zwożeniu odpadów do Bytomia.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom