"Muzyczna" dla bohaterów



Choć panująca pandemia zamknęła w czterech ścianach młodych instrumentalistów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, grają dalej. Inspirowani otaczającą rzeczowością pokazują w wirtualnym świecie, jak odczuwają, przeżywają i jednoczą się z tymi, którzy podjęli walkę o to, co najcenniejsze – ludzkie życie.
 
Uczniowie oraz nauczyciele "Muzycznej" nagrali utwory przyłączając się tym samym do międzynarodowej akcji wspierania wszystkich, którzy dziś troszczą się o nasze zdrowie –pracowników służb medycznych, a także codziennych bezimiennych bohaterów, których praca jest równie ważna: policjantów, pracowników handlu, wolontariuszy i tych, którzy po prostu pozostali w domach, konsekwentnie stosując się do zaleceń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii - mówi Aleksandra Czaja, sekretarz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

 
Siostry – Monika, Marcelina i Magdalena Morawiec nagrały utwór Steven’a Verhelst’a „Song for Health”. Dzieło belgijskiego kompozytora i puzonisty wykonało już wielu artystów, a wśród nich znalazły się młode adeptki sztuki. Uczennice bytomskiego „muzyka” wykonały utwór w nietypowym składzie –trąbka, wiolonczela, saksofon.

Młodzi oboiści, Filip Lenart z bratem Mikołajem, wykonali utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta „12 Duetów na waltornie KV 487: duet nr 8 Allegro” (w transkrypcji na 2 oboje). Do grona muzyków wspierających, walczących z szerzącym się wirusem, dołączyli także nauczyciele klasy trąbki –Artur Kulka i Arkadiusz Garus, którzy przy akompaniamencie Barbary Pakury wykonali utwór hiszpańskiego kompozytora, pedagoga, Jose R. Pascual-Vilaplana –„Les Noces del Manya”.

Wszyscy widzimy i doceniamy pracę pracowników służb zdrowia oraz innych ludzi, którzy poświęcają siebie i swoje rodziny, by wygrać tę walkę. Wielu z nich zapłaciło już wysoką cenę za swoją pracę – sami zachorowali. Dlatego też w tym ciężkim dla nas wszystkich okresie bytomski „muzyk” apeluje: zostań w domu! Stosujmy się do zaleceń i zachowajmy zdrowy rozsądek, by już niedługo spotkać się znowu razem - mówi Aleksandra Czaja.

LINKI do utworów:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwe.tl%2Ft-vSLUvHs4VM%3Ffbclid%3DIwAR1X30IJ8mvQs-u9cWqEimH38CNPOj7NkGgG-oJQljnXOhtKD1Kq_Vw1Z_s&h=AT3ta7bv8hrzQfcUQo-TmPnhG5fhI9PH6spxuqAVJu9UkWYI2lz4Y3lRS7RW_rDE4DOkQKb9cjcNY2l6Qc3up102LzRwmX2G0qOAwByiG3ZuUUcxx6TLAS4mmeJYy4ja98Ablg

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fopen%3Fid%3D12_mckVpDfjK_j1URSh9hkySzBNUJe5Sb%26fbclid%3DIwAR1Dm0E-wgTZ21Hwa55vBTRIgh-zwlnAVolmPCgYeCi7lKmePHduRHPPHRI&h=AT33AhJ3hBfEOLD0yKsUiP0wa2k_vyo7SwCsRltKe8PsSX1JDIdiveZJskVD91O7d8HL3J1IKFnP3A09liWwx0PaZ8H3NhdFHvY9O2duRkqH66Gyh-EDzGxdBb1prCHe10bPug

https://we.tl/t-BXCgQNrV52


 


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum OSM