Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Rozpoczęło się koszenie trawników w pasie drogowymMiejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął koszenie trawników w obrębie pasów drogowych, które powinno zakończyć się do końca maja. Z kolei koszenie traw przy skrzyżowaniach i głównych drogach w mieście będzie realizowane w zależności od warunków atmosferycznych.

Zdecydowaliśmy, że w tym sezonie koszenie będzie uzależnione od warunków pogodowych. Dział Zieleni wyszczególnił jednak obszary, w których utrzymane zostanie regularne koszenie
– mówi Anna Bulanda z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Są to tereny w pobliżu skrzyżowań i na większości odcinków dróg samochodowych. Chodzi tu głównie o kwestie bezpieczeństwa, by zbyt wysokie rośliny nie zasłaniały widoczności. Ekipy wykonujące koszenia będą pracować według potrzeb na bieżąco - mówi Anna Bulanda.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie również prowadził prace związane z koszeniem zieleńców oraz terenów przy wspólnotach. Warto jednak dodać, że rzadsze niż zwykle koszenie trawników w pobliżu miejsc zamieszkania wpisuje się w szeroki nurt dbałości o jakość życia w mieście. Trawnik zaniechany, bo tak przez architektów krajobrazu nazywane jest takie zbiorowisko roślinne, spełnia w mieście rolę łąki antysmogowej, a dodatkowo obniża hałas i poziom zanieczyszczeń.

Nie jest tajemnicą, że trawnik pozostawiony działaniu naturalnych procesów przyczynia się do lokalnego obniżenia temperatury i ograniczenia miejskich wysp ciepła. Trawnik o wysokim runie ma zdolność do większej chłonności wody, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko podtopień po nawałnicach.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.pixabay.com.pl