Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

 Rodzaje lamp do salonu

Lampy do salonu możemy tak naprawdę podzielić na kilka grup. W zależności od wielkości naszego wnętrza, naszych upodobań oraz pożądanego klimatu powinniśmy wybrać odpowiednie oświetlenie. Dlatego poniżej znajdziesz rodzaje lamp do salonu z ich opisem.

Lampy wiszące

Są to jedne z klasycznych form oświetlenia salonu. Najczęściej oświetlają one tylko jedne wybrane miejsce i nie dają intensywnego światła. Lampy wiszące są jednak bardzo uniwersalne i nadadzą się do stylu skandynawskiego, klasycznego czy nawet loftowego. Na rynku znajdziesz zarówno nowoczesne lampy wiszące, które zachwycać będą swoją kolorystyką i sprawdzą się jako oświetlenie dekoracyjne. Jednak możemy również znaleźć lampy klasyczne, które będą służyć za główne oświetlenie. Taka lampa powinna być dobrana do naszych potrzeb jak i oczekiwań. Pamiętajmy, że musi ona pasować do całej reszty salonu.

To właśnie najczęściej od lamp wiszących zaczyna się poszukiwanie idealnego oświetlenia do salonu. Pamiętajmy o tym, że nie powinno być to jedyne oświetlenie w naszym pomieszczeniu. Przeważnie miejsce takiej lampy powinno znajdować się w centralnej części naszego salonu jednak, jeśli mamy jakąś inną ciekawą koncepcję nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić miejsce takiej lampy do salonu.

Obecnie wybór takiej lampy jest naprawdę trudny, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji kolorystycznych, wykończeniowych. Do naszego umysłu wkradają się dylematy, ponieważ mamy na uwadze jeszcze to, że oprócz funkcjonalności takiej lampy ważna jest również jej kolorystyka oraz wykończenie. To właśnie do lampy sufitowej możemy bez problemu dołożyć inne dodatki w tych samych kolorach, aby wypełnić nasze wnętrze.

Jednak ma to również swoje plusy, ponieważ dzięki temu możemy wybrać lampę w oparciu o zróżnicowane kryteria. Mamy możliwość zatuszować niedostatki salonu takie jak niskie osadzenie sufitu czy niewielki metraż. Jeżeli nie możemy się na nic zdecydować pamiętajmy o tym, że możemy zgłosić się o pomoc profesjonalisty, który pomoże nam w odpowiednim doborze oświetlenia.

Żyrandole

Jest on również montowany do sufitu i spełnia podobne zadanie jak lampa wisząca. Jej zadaniem jest rozświetlić całe pomieszczenie. Żyrandol może wiec być bez problemu głównym źródłem światła. Najczęściej ludzie kojarzą ten rodzaj oświetlenia z klasyką, jednak nowoczesne żyrandole cieszą się coraz to większą popularnością. Oczywiste jest to, że prezentują się one o wiele bardziej ciekawie niż lampy sufitowe. Są one zazwyczaj tworzone z szkła, jednak często spotykamy w nich również tkaninę czy tworzywo sztuczne. Najczęściej na rynku znajdziemy żyrandole z jedną wiązką światła oraz te 4 punktowe.

Kinkiet

Jest to zdecydowanie nowoczesny odpowiednik oświetlenia do salonu. Montowane są one bezpośrednio na ścianie. Oświetlają one salon tylko w określonym punkcie. Sprawdzają się idealnie w wnętrzach angielskich i prowansalskim. Dobra lampa ścienna stawia na popularne barwy, spokojne światło. Dobrze wpasowują się również do stylu loft. Kinkiety są idealnym rozwiązaniem dla przytulnych i klimatycznych salonów. Nadają się one jednak do każdego rodzaju pomieszczenia, ponieważ nowoczesne lampy ścienne potrafią zachwycić swoją kolorystyką i wykończeniem.