Sukcesy bytomskich sportowców

Karatecy, łucznicy oraz bytomski kolarz Roman Badura w ostatnim dniach ponownie odnieśli sukcesy na arenie krajowej. Z medalami wrócili karatecy Śląskiego Centrum Karate Tsunami, zaś łucznicy MLKS Czarna Strzała dobrze zaprezentowali się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Karatecy  Śląskiego Centrum Karate Tsunami podczas V Pucharu Polski Karate Tsunami w Ożarowicach walczyli w sześciu konkurencjach, zdobywając w sumie aż 21 medali, w tym złote medale, które wywalczyli: Mikołaj Wieczorek – 3 złote medale, Martyna Ryńska, Milena Szulakowska, Tomasz Kubat – 2 złote medale, Tymon Szulakowski, Kuba Zenderowski oraz Wiktor Jarosz – złoty i srebrny medal, Michał Proracki oraz Bartosz Pilarczyk – srebrny i brązowy medal, a także Dawid Kadikow zdobywca dwóch brązowych krążków.

Dobrze zaprezentowali się również nasi łucznicy z zespołu MLKS Czarna Strzała, którzy rywalizowali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i  Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w Zgierzu. W imprezie wystąpiło trzech naszych reprezentantów - Gosia Janicka, Szymon Stecki i Piotr Andrzejczak. Najlepiej spisał się Piotr Andrzejczak, który zajął dobre 8. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Dobrą formę w ostatni weekend potwierdził także Roman Badura, który w zawodach Śląskiej MTB w Chorzowie zajął 1. miejsce w kategorii Masters 50+ na dystansie 11km, zaś w Mistrzostwach Polski Amatorów w kolarstwie szosowym na dystansie 73,5 km z czasem 02:00:56 uplasował się na dobrym 6. miejscu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Materiały klubów sportowych