prawo w medycynie estetycznej

Oferty klinik medycyny estetycznej rosną w siłę. Zainteresowanych osób, które korzystają z tego typu placówek jest coraz więcej. Marzymy o lepszych wyglądzie, chcemy pozbyć się kompleksów, pragniemy wyglądać lepiej, bardziej atrakcyjnie. Jędrne piersi, wyszczuplone uda, korekta nosa, przeszczep włosów… Jesteśmy w stanie zrobić dziś naprawdę wiele, aby wyglądać tak, jakbyśmy mogły sobie tego życzyć. No właśnie - pięknie, ale co w sytuacji, gdy okaże się, że operacja zupełnie nie spełniła naszych oczekiwań? Co zrobić, gdy okazała się ona nieudana?

Występowanie błędów medycznych w chirurgii plastycznej

Tak, jak w medycynie pojawiają się błędy medyczne, tak również i w chirurgii plastycznej pojawiają się nieudane działania ze strony chirurgów plastyków. Błędy mogą pojawić się tak naprawdę na różnych etapach. Mogą być one związane ze źle przeprowadzonym wywiadem, mogą dotyczyć błędu w sztuce lekarskiej czy też być konsekwencją źle przygotowanej sali. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę bardzo dużo, a skutki niestety, ale bardzo często okazują się być bardzo poważne w konsekwencjach. Błędy lekarskie w chirurgii plastycznej mogą być widoczne zarówno zaraz po operacji, jak również i po wielu miesiącach od jej wykonania. W każdym przypadku, jeśli tylko pacjent czuje się pokrzywdzony prawo w medycynie estetycznej adwokat-seidel.pl/specjalizacja/prawo-w-medycynie-estetycznej daje mu możliwość walki o odszkodowanie, zadośćuczynienie czy też poprawę złego wykonania zabiegu, bez ponoszenia przez pacjenta z tego tytułu jakichkolwiek kosztów.

Najczęściej pojawiające się błędy w chirurgii plastycznej

Błędy mogą mieć różny przebieg, różną skalę i w każdym przypadku zależne są one od indywidualnych kwestii dotyczących konkretnego pacjenta. Istnieją jednak takie, które dotyczą szczególnie konkretnych przypadków i takie zdarzają się najczęściej. Co więc możemy do nich zaliczyć?

Najczęściej występującą jest nieudana operacja biustu. Według najnowszych statystyk, rocznie blisko 7 000 kobiet decyduje się na zmianę wyglądu swoich piersi. Wiele pacjentek pragnie je powiększyć, inne chcą uzyskać ich jędrność, jeszcze inne decydują się na ich zmniejszenie. Problem z niewłaściwym wyglądem piersi jest jednym z największych kompleksów większości kobiet. Operacja plastyczna ma na celu zmienić myślenie kobiety, dodać jej pewności siebie, podnieść jej atrakcyjność. W przypadku, gdy okazuje się, że taka operacja jest nieudana, kobieta nie tylko jest stratna ogromnych pieniędzy, ale również nie wygląda tak, jakby sobie tego życzyła. Asymetria piersi, ból, deformacja, czasami też i odrzucenie wszczepu. Takich sytuacji jest naprawdę sporo.

Kolejnym, bardzo często występującym błędem jest nieudana operacja nosa. Na jego korektę decyduje się wiele kobiet, jak również i mężczyzn. Źle prezentujący się nos, może znacząco wpłynąć na ogólny wygląd człowieka, dlatego też tak wiele osób pragnie to zmienić. W wyniku źle przeprowadzonej operacji może pojawić się niedrożność nosa, problemy z oddychaniem czy na przykład zaburzenia węchu.

Często zdarza się i tak, że nieudaną okazuje się być operacja plastyczna ust. Tak popularna w ostatnim czasie, może sprawić, że zamiast pięknego wyglądu, kobieta zostanie totalnie oszpecona. Zbyt duża ilość kwasu hialuronowego może spowodować jego rozpłyniecie, a tym samym deformację ust lub na przykład zarażenie się gronkowcem.<?p>

Walka o swoje prawa

Każda osoba, która czuje się pokrzywdzona i chce walczyć z lekarzem, jak najbardziej może tego dokonać. Prawo w medycynie estetycznej daje bowiem pacjentom pokrzywdzonym możliwość walki o swoje racje i uzyskanie odpowiedniego odszkodowania lub zadośćuczynienia ze strony lekarza czy też konkretnej kliniki medycyny estetycznej bądź chirurgii plastycznej. Kluczowe znaczenie dla całości sprawy ma zebranie odpowiedniej dokumentacji medycznej, w tym również i zdjęć, które ewidentnie wskazują na wyrządzoną krzywdę. Chcąc walczyć w sądzie, z pewnością warto skorzystać z pomocy prawnika adwokat-seidel.pl, który takimi właśnie sprawami się specjalizuje, bowiem tylko osoba z odpowiednimi kompetencjami, będzie w stanie w pełni nam pomóc. To właśnie ona będzie w stanie w taki sposób poprowadzić całą procedurę, aby pozwać lekarza lub klinikę i aby wywalczyć dla swojego pacjenta jak największe odszkodowanie lub zadośćuczynienie za wyrządzone mu krzywdy.

Odpowiedni lekarz to podstawa

Kończąc ten artykuł, może warto napisać tutaj jedno - lepiej zapobiegać, niż leczyć…, prawda? Jeśli operacja plastyczna ma zmienić nasze życie, to jak najbardziej warto na nią postawić. Należy jednak pamiętać o tym, że są to bardzo skomplikowane zabiegi, w których podstawą jest doświadczenie, wiedza i kompetencje lekarza. Pamiętajmy o tym, iż lekarze medycyny estetycznej różnią się od lekarzy chirurgów plastycznych tym, iż ci pierwsi nie posiadają specjalizacji medycznej w kierunku wykonywania zabiegów chirurgicznych. Planując zatem zabieg z zakresu chirurgii plastycznej rekomenduję udanie się właśnie do lekarza, który posiada specjalizację w tym kierunku. Nie kładźmy się pod nóż do chirurga, co do którego nie jesteśmy pewni jego zdolności, ale skupiamy się jedynie na niskiej cenie. Czasami lepiej jest poczekać, odłożyć więcej pieniędzy i wybrać kogoś, kto jest w tej dziedzinie po prostu najlepszy.