pracownicy z Indii

W obecnych czasach braki w pracownikach widoczne są niemal w każdej branży. Dziś to nie człowiek szuka pracy, ale praca szuka człowieka. Dziesiątki ogłoszeń, zbyt mało rąk do pracy, brak możliwości dalszego rozwoju z powodu niewystarczającej ilości pracowników. Sytuacja taka sprawiła, że w Polsce coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie pracowników z innych krajów. Jest to spowodowane zarówno ich ogromnym zaangażowaniem w pracę, jak również i możliwością działania i dalszego rozwoju. Wśród często wybieranych pracowników obcokrajowych, dużą popularnością cieszą się pracownicy z Indii.

Zatrudnienie poprzez agencję pracy

Patrząc na pracowników z Indii, ci poszukują pracy poprzez agencje apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-azji. Przyjeżdżając do Polski, zgłaszają się do danej agencji, a następnie ona właśnie zaczyna zajmować się poszukiwaniem dla niej odpowiedniego stanowiska pracy. Pracodawcy, którzy poszukują pracowników, zgłaszają do agencji o tym informacje. Podają ilość potrzebnych u siebie pracowników i wszelkie oczekiwania oraz wymagania względem nich. W ten sposób agencja pracy dopasowuje konkretnych pracowników do danego pracodawcy, aby mogli spełnić oni się w danym miejscu pracy. Od tego momentu rozpoczyna się cała procedura przygotowawcza do możliwości zatrudnienia pracownika z Indii w Polsce. Jeśli przejdzie pomyślnie, to agencja pracy zatrudnia go u siebie i wysyła do pracy do konkretnej firmy. Właściciel firmy nie zajmuje się kompletnie niczym. On współpracuje z agencją, jej płaci i od niej wymaga. Kwestią więc zatrudnienia pracownika, zapłacenia za niego niezbędnych składek czy wypłacenia wynagrodzenia, zajmuje się nie właściel firmy, ale właśnie taka agencja pracy. Na rynku jest ich coraz więcej i z roku na rok cieszą się oni coraz większą popularnością i powodzeniem.

Pracownicy z Indii - dlaczego warto na nich postawić?

Każdy pracodawca chciałby posiadać w swoim szeregu osoby, które byłyby zmotywowane do pracy, zaangażowane w nią i pracowite. W dzisiejszym świecie o takiego pracownika naprawdę bardzo trudno, dlatego też agencje pracy, które poszukują takich osób dla danych pracodawców, muszą stanąć na wysokości zadania, aby móc sprostać potrzebom tej grupy osób. Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle dużym powodzeniem cieszą się pracownicy z Indii. Takie osoby są bardzo dobrze przygotowane do pracy, szczególnie tej fizycznej. Są zaangażowane w powierzone im obowiązki i działają na najwyższych obrotach. Chętnie pracują na nadgodzinach, jak również i w weekendy, a także nie jest im straszna praca zmianowa. Takie osoby w większości przypadków rozmawiają w języku angielskim, dlatego też nie ma większego problemu, by móc z nimi się porozumieć.

Jak wygląda proces zatrudnienia pracowników z Indii?

W przypadku zatrudnienia pracowników z Azji, cały proces zatrudnienia jest nieco dłuższy, niż w przypadku obcokrajowców z konkretnych krajów WNP. Jednym z kluczowych elementów na jakich należy się skupić jest złożenie wniosku o zezwolenie, które to musi być podparte opinią od starosty miejscowego o braku kadr miejscowych. Jeśli ten etap zostanie zakończony pomyślnie, wówczas pracownicy z Indii apsprofit.pl/dla-pracownikow przypisani są otrzymanym zezwoleniem do konkretnego pracodawcy. Nie ma takiej możliwości, by otrzymali oni zgodę do pracy i wybierali sobie pracodawców, u których warunki są dla nich najlepsze. Muszą rozpocząć pracę w takim zakładzie pracy, o miejsce w którym się po prostu ubiegali. W przypadku więc takich osób, pracodawcy mogą liczyć na bardzo dużą stabilizację, bowiem jeśli zostaną oni w firmie zatrudnieni, mogą być pewni, że tam właśnie pozostaną.

A jak to wszystko wygląda czasowo? Takie zezwolenie pracownik otrzymuje na rok i przed jego upływem, należy wszcząć procedurę wydłużenia zezwolenia na kolejny okres, maksymalnie do trzech lat. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze fakt, że agencje pracy także działają według określonych zasad i te mogą zatrudniać jednego pracownika tymczasowego przez okres 18 miesięcy w ciągu 36 miesięcy. Co więc po tych 18 miesiącach? Wtedy pracodawca może zatrudnić takie pracownika już bezpośrednio u siebie w firmie lub może wybrać outsourcing pracowniczy, jaki oferują agencje pracy. W ten bowiem sposób zajmują się oni pełną obsługą kadrową sprawując dalej opiekę nad pracownikami pochodzącymi z Azji.

Dziś niemal większość pracodawców przeżywa braki w personelu. Trudno jest znaleźć zaufanych pracowników, nie ma zainteresowanych daną ofertą. To wszystko sprawia, że agencja pracy okazuje się być doskonałą do wyboru opcją dla wszystkich pracodawców. Zajmuje się ona poszukiwaniem osób, pełną rekrutacją oraz zatrudnianiem. Pracodawca płaci agencji określoną sumę pieniędzy, a wszystkim innym zajmuje się sama agencja. Wśród gotowych do pracy osób - pracownicy z Indii stanowią stosunkowo szeroką grupę zainteresowanych pracą w Polsce.