Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami. Kronika zapraszaDokąd prowadzi czarna dziura? Jakie istoty zamieszkują odległe galaktyki i czy można je spotkać? Na te i wiele innych pytań szukały odpowiedzi dzieci wraz z artystami podczas warsztatów w CSW Kronika. Efekty ich odkryć będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 19 września od 15.00 do 20.00.

„Zobacz słońce zamkniętymi oczami” to wystawa edukacyjna prezentująca instalacje stworzone przez artystów sztuk wizualnych w ramach warsztatów z dziećmi i młodzieżą. Biorą w niej udział: Maciej Cholewa, Elżbieta Jabłońska, Piotr Kowalczyk, Katarzyna Łaciak, Adam Łucki, Gary Marshall-Stevens oraz młodzi twórcy z Bytomia, Czeladzi i Gliwic.

Ideą przewodnią wystawy będzie symboliczna podróż w kosmos oraz jego eksploracja jako narzędzie wzmacniania dziecięcej wyobraźni. Młodzi twórcy przeniosą się w odległe i nieznane zakątki Wszechświata, aby wspólnie odkryć moc sztuki. Powstałe obiekty, scenografia i dźwięk złożą się na interaktywny odbiór wystawy.

Podsumowaniem projektu będzie ilustrowane wydawnictwo dla dzieci i edukatorów. Publikacja w formie drukowanej będzie dostępna bezpłatnie w CSW Kronika, a w formie elektronicznej na: www.kronika.org.pl.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wystawę będzie można oglądać do 23 października.

Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora