Rusza Bytomska Jesień LiterackaJuż po raz XIV rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka. Z powodu pandemii organizowana jest w innej formie. Spotkania z autorami książek odbywać się będą online.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze dwa spotkania z pisarkami. Na poniedziałek, 23 listopada o godz. 18:00 (online) zaplanowane jest autorskie spotkanie z Martą Knopik, autorką książki „Czarne Miasto”. To debiut literacki, który opowiada o losach śląskiej rodziny, splecionych niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, które prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz. „Czarne Miasto” jest niczym jeden z bohaterów powieści, którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia.

Dzień później, 24 listopada, we wtorek o godz. 18:00 (online) odbędzie się autorskie spotkanie z Anną Meiser, autorką „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”. Meiser opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc, prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia, ale również historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy jak ona przybyli do Bytomia, rozpoczynając nowe życie. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - oddział w Bytomiu.

Rejestracja spotkań odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury orz Miasto Bytom, współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, a partnerem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia

Więcej informacji – BCK i Facebook

Galeria zdjęć:Autor: LB
Zdjęcia: BECEK