Mieszkania na sprzedaż w Bytomiu – gdzie szukać?

Bytom to jedno z najstarszych miast na Śląsku, które jednocześnie jest doskonałym przykładem tego, jak górnictwo może powoli doprowadzić do wyniszczenia okolicy. Czy jednak warto mimo wszystko tam zamieszkać? Gdzie szukać nieruchomości, na co zwracać uwagę? Jaki jest potencjał Bytomia?

Bytom – miasto z potencjałem?

Nie jest tajemnicą, że Bytom od lat uchodzi za miasto, które powoli wymiera. Lata eksploatacji górniczej sprawiły, że obecnie teren pod budynkami stał się mocno niestabilny i często dochodzi do tąpnięć oraz uszkodzeń zabudowań i infrastruktury. Zamknięcie większości kopalń sprawiło także, że wiele osób po prostu się wyprowadziło z miasta, szukając własnego miejsca i nowego źródła zarobku. To wszystko ma wpływ na to, że Bytom od lat się wyludnia i mało kto chce tu mieszkać, nie mówiąc już o przeprowadzaniu się właśnie w te rejony. Od kilku lat władze miasta starają się jednak przerwać czarną passę i znów ożywić okolicę, z tego też względu można spotkać się z często bardzo atrakcyjnymi ofertami mieszkaniowymi oraz prowadzonymi inwestycjami.

Gdzie szukać mieszkań na sprzedaż w Bytomiu?

Z pewnością najważniejszym źródłem informacji na ten temat będzie przede wszystkim internet. Ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości nie brakuje i zarówno osoby prywatne, jak i firmy wystawiają najróżniejsze oferty. Mieszkania na sprzedaż w Bytomiu znajdziesz też na Sprzedajemy.pl, jednym z wielu podobnych serwisów. Najlepiej przejrzeć i sprawdzić, jakie są konkretne oferty, by mieć rozeznanie w tym, jaki ma się wybór. Bytom pod wieloma względami, z racji obecnej sytuacji, dysponuje wieloma nieruchomościami, które czekają, aż ktoś je wykupi.

Czy w Bytomiu są nieruchomości z rynku pierwotnego?

Mogłoby się wydawać, że z racji problemów, w jakich znalazł się Bytom, nie jest to dobre miejsce do inwestycji, ale potencjał miasta jest zdecydowanie większy, niż mogłoby się wydawać, o czym świadczą podejmowane w ostatnich latach decyzje inwestycyjne odnośnie nowych budynków mieszkalnych. Powstaje coraz więcej osiedli – zarówno bloków, jak i domów szeregowych, które swoim nowoczesnym wyglądem mogą przyciągnąć osoby zainteresowane. Pod wieloma względami, zakup takich nieruchomości w stanie deweloperskim nie wiąże się też z tak wielkimi kosztami, jak w innych miastach – ceny mieszkań, nawet tych nowych, są stosunkowo niskie.

Jakie są zalety mieszkania w Bytomiu?

Po pierwsze i najważniejsze – Bytom jest w trakcie ciągłych przemian, a to oznacza, że jego obecny stan zaczyna się poprawiać, chcąc tym samym ponownie ożywić okolicę, by chętnych do zamieszkania było coraz więcej. Prowadzone są więc liczne prace modernizacyjne i rewitalizacyjne, stawia się nowe budynki, a także przygotowuje się podstawy pod inne inwestycje. Gospodarka z kopalń przerzuciła się na inne gałęzie - powstał park przemysłowy, a także silny nacisk kładzie się na handel i usługi.

Kolejną zaletą miasta jest jego umiejscowienie. Znajduje się on w pobliżu innych dużych miast aglomeracji, jak Zabrze, Ruda Śląska, Chorzów czy Piekary Śląskie, a dostanie się do stolicy Śląska, czyli Katowic, jest bardzo proste i szybkie, dzięki odpowiedniemu skomunikowaniu. W ten sposób blisko jest wszędzie – można więc z powodzeniem korzystać z wielu atrakcji i możliwości, jakie daje nie tylko miasto, ale i cały region. Z pewnością jest to miasto z potencjałem, który należałoby zacząć rozwijać.