Nie odbędzie się dzisiejszy, drugi mecz finałowy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, w którym drużyna Polonii Bytom miała zagrać ze Stoczniowcem Gdańsk. Wydział Gier i Dyscypliny PZHL w związku zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju, z dniem 27 marca zawiesił wszystkie mecze PLHK. Dalsze decyzje o zakończeniu sezonu zostaną podjęte po 9 kwietnia.

Mecze Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zawieszone

Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu drużyna dowodzona przez Andrzeja Secemskiego pokonała na wyjeździe Stoczniowca Gdańsk 5:1. Dzisiaj, 27 marca bytomianki miały podejmować ponownie zespół z Pomorza i w przypadku drugiego zwycięstwa sięgnęłyby po kolejne w historii mistrzostwo Polski. PZHL zdecydował jednak o zawieszeniu rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, wydając dzisiaj, 27 marca komunikat, w którym czytamy:

Dzisiaj miał odbyć się drugi mecz finałowy pomiędzy Polonią Bytom a Stoczniowcem Gdańsk oraz drugie spotkanie o brązowy medal Atomówek GKS Tychy z UKHK Unią Oświęcim. Z powodu sytuacji epidemicznej zostały zawieszone wszystkie mecze PLHK.
Na zasadzie par. 3 ust. 1 i par. 13 Regulaminu Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, Wydział Gier i Dyscypliny PZHL w związku zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju, z dniem 27 marca zawiesza wszystkie mecze PLHK. Dalsze decyzje o zakończeniu sezonu zostaną podjęte po 9 kwietnia.
Par. 3 ust. 1 i par. 13 Regulaminu Polskiej Ligi Hokeja Kobiet
Sytuacje wyjątkowe, związane z zagrożeniem sanitarnym:
• decyzje o zmianie terminu meczów, ze względu na kwarantannę drużyny, bądź inne kwestie związane z zagrożeniem epidemiologicznym, będą podejmowane przez WGiD PZHL na bieżąco
• rozgrywki mogą ulec skróceniu, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne
• sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym będzie monitorowana na bieżąco, zgodnie z rekomendacjami sanitarnymi rozgrywek PZHL.

Warto dodać, że zawodniczki Polonii od lat dominują w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Od 2010 roku aż dziewięć razy wywalczyły złoty medal w mistrzostwach Polski!