Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Czy warto wynajmować salę weselną dla małej liczby osób?

Mały, kameralny ślub niewątpliwie ma swój urok – jest bardziej romantyczny i zapewnia, że znajdą się na nim tylko najważniejsze osoby w życiu Pary Młodej. Taki niewielki ślub może stać się niezapomnianym przeżyciem, a jego organizacja niewiele się różni od tego wielkiego. Wiele par planując małe wesele zastanawia się, czy warto w ogóle wynajmować salę na małą liczbę gości. Dlatego dzisiaj zdradzamy wady i zalety organizacji małego wesela na sali https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/ .

Problem ze znalezieniem sali

Typowe sale weselne zazwyczaj są duże, co oznacza, że przy małej liczbie gości wyglądają one na puste, a towarzystwo szybko się rozchodzi. Jednak to nie oznacza, że nie można znaleźć urokliwej niewielkiej sali, która będzie odpowiednia dla kameralnego wesela. Coraz więcej restauracji i domów weselnych posiada kilka sal, dzięki czemu można wielkość pomieszczenia dobrać do liczby gości. Mała sala na wesele w Bytomiu https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/bytom/ nie będzie żadnym problem i z pewnością każda Para Młoda znajdzie miejsce idealne dla siebie.

Sala na wyłączność

Wynajem sali nawet na małe przyjęcie gwarantuje przynajmniej częściową izolację od pozostałych gości restauracji, czy domu weselnego. To właśnie dzięki temu, przyjęcie nabiera bardziej kameralnego i intymnego charakteru. Dlatego, jeśli zależy nam na romantycznym przyjęciu i nie chcemy ciągle mijać obcych ludzi to wynajem sali będzie najlepszym rozwiązaniem.

Cena uzależniona od liczby gości

Warto pamiętać, że cena przyjęcia uzależniona jest od liczby gości, gdyż płacimy za „talerzyk”, a nie za powierzchnię sali. Co oznacza, że małe, kameralne wesele będzie zdecydowanie tańsze, a w ogóle nie straci na jakości i oprawie.

Małe wesele – duże możliwości

Niewielka liczba gości stwarza dodatkowe możliwości, jeśli chodzi o atrakcje. Ze względu na ograniczenie kosztów wynajęcia sali i jedzenia można ten budżet przeznaczyć na inne rzeczy jak np. fotobudka, pokaz fajerwerków, czy wynajęcie wymarzonego auta. Dodatkowo można wynająć większą salę i podzielić ją na strefy tematyczne.

Motyw przewodni

Małe wesele w wynajętej sali to również świetna okazja do zrobienia przyjęcia tematycznego, które będzie odpowiadało Parze Młodej i zachwyci zaproszonych gości. Łatwiej przygotować odpowiedni wystrój i upominki, a także dobrać dekoracje stołu i krzeseł.

Przyjęcie na sali a obiad ślubny

Różnica między przyjęciem weselnym a obiadem ślubnym dotyczy przede wszystkim ich trwania. Obiady są zdecydowanie krótsze i trwają około 4 – 6 godzin, podczas gdy wesele trwa około 8 – 12 godzin. To też wpływa na ogólny koszt przyjęcia. Dłuższe wesele wymaga podania większej ilości potraw, dlatego jest ono czasem nawet dwukrotnie droższe. Warto pamiętać, że często sala na obiad ślubny jest pozostawiona na wyłączność dla Młodej Pary i jej gości, ale dobrze jest się upewnić, czy na pewno tak jest przed podpisaniem umowy.

Małe wesele a muzyka

Jednym z największych dylematów przy urządzaniu kameralnego przyjęcia weselnego, jest fakt czy organizować muzykę. Jeśli Para Młoda decyduje się na obiad ślubny, to muzyka nie jest niezbędna. Jednak jeśli ma to być po prostu niewielkie wesele, to warto rozważyć zatrudnienie muzyków. Długa impreza bez muzyki może w pewnym momencie stać się nudna, chociaż zależy to od zaproszonych gości i tego, jak dobrze się nawzajem znają. Warto więc wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji odnośnie do muzyki lub jej braku.