Świetnie spisała się judoczka Czarnych Bytom, Beata Pacut podczas turnieju Grand Slam w Turcji. W zaliczanej do rankingu olimpijskiego i światowego imprezie nasza reprezentantka w kategorii do 78 kilogramów zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrny medal.

Sukces Beaty Pacut na Grand Slam w Turcji. Judoczka Czarnych Bytom wywalczyła srebrny medal

Judoczka Czarnych Bytom podczas występu w tureckiej Antalyi była bezkonkurencyjna. Beata Pacut była w turnieju rozstawiona i w I rundzie miała wolny los. W kolejnej rundzie pokonała reprezentantkę Czarnogóry Jovanę Pekovic i Chorwatkę Karlę Prodan. W półfinale okazała się lepsza od Ekwadorki Vanessy Chali, dzięki czemu awansowała do finału. Tam jej rywalką była trzykrotna medalistka mistrzostw świata Japonka Shori Hamadą, która okazała się lepsza od naszej zawodniczki.

Mimo porażki, zdobycie srebrnego medalu to jeden z najlepszych wyników w karierze Beaty Pacut, która zdobyła kolejne punkty w rankingi olimpijskim i światowym. Warto dodać, że zawody w Turcji, były ostatnim sprawdzianem polskiej kadry przed mistrzostwami Europy 16 - 18 kwietnia w Lizbonie, gdzie również wystąpi judoczka Czarnych Bytom.