Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Bytomianie skorzystali z kolejnej udostępnionej części Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. W najnowocześniejszym obiekcie sportowym w Europie już 2 raz zorganizowano Dzień Otwarty. Tym razem z urządzeń oraz treningów można było skorzystać za darmo w siłowni wewnętrznej.

Tego dnia były treningi OCR, TRX /treningi wykonywane za pomocą przeznaczonych do niego specjalnych taśm/, Kalisteniki /trening oporowy oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała/, oraz ćwiczeń na „Zdrowy kręgosłup”. Cały czas dostępny był trener personalny, który chętnym tłumaczył jak działa sprzęt oraz jak poprawnie wykonywać dane ćwiczenia.

To nie ostatnia okazja aby skorzystać z bezpłatnych zajęć z wykwalifikowanymi trenerami lub samemu poćwiczyć w nowym obiekcie. W sobotę, 2 października będzie kolejny Dzień Otwarty, podczas którego odbędą się zajęcia Fitness oraz Slack Line.

Przypomnijmy, że powstające na terenie po byłej KWK „Rozbark” Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych 13 września udostępniło miłośnikom sportu pierwsze obiekty zewnętrzne - ścianę wspinaczkową na budynku dawnej kotłowni kopalni „Rozbark”, strefy parkouru, street workoutu, tor do biegów terenowych, siłownię plenerową, a także strefę, w której będzie można pobiegać lub spróbować swoich sił w jeździe na rolkach.