Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Jak stworzyć przytulną sypialnie?

Sypialnia jest miejscem odpoczynku i wyciszenia po trudach dnia codziennego. To właśnie w tym miejscu możemy pozwolić sobie na sen i relaks. Dlatego tak ważne jest, aby sypialnia była miejscem wyjątkowo przytulnym i komfortowym. Jak stworzyć przytulną sypialnię? O tym przeczytasz w artykule. 

Sypialnia w stylu skandynawskim 

Już od wielu lat ogromną popularnością cieszy się styl skandynawski, a wszystko za sprawą jego niezwykłej uniwersalności. To przede wszystkim biel z elementami drewna oraz domieszką kilku kolorów, których zadaniem jest przełamanie klasycznego wnętrza. Tworzy to niezwykle przyjazną i ciepłą atmosferę oraz optycznie większe pomieszczenie. Meble, które cechują się klasycznym wzornictwem, pozwalają na odnalezienie pełnej harmonii. Dzięki temu z powodzeniem można odpocząć i zregenerować siły, a pomieszczenie zachwyci niejednego gościa. Aby jednak miejsce to nie odpychało swoim zimnem dobrze zdecydować się na kolorowe poduszki dekoracyjne. Świetnie sprawdzi się także ciemna lub biała narzuta na łóżko. 

Sypialnia vintage

Sypialnia z zastosowaniem stylu vintage jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Za jego pomocą można stworzyć niezwykle oryginalne, a zarazem przytulne wnętrze. W takiej sypialni łóżko powinno być klasyczne, tak samo, jak inne meble. Warto postawić na oryginalne dodatki, po które można udać się na targ staroci. Świetnym rozwiązaniem będzie narzuta na łóżko w ciekawe, a zarazem eleganckie wzory oraz białe poduszki dekoracyjne. Tak naprawdę w stylu vintage jedynym hamulcem w dobieraniu dodatków i mebli mogą być nasze własne przekonania. 

Sypialnia w stylu eleganckim

W takiej sypialni najważniejszy jest błysk i niesamowita elegancja oraz przepych. Wszelkie zdobienia, połyskujące tkaniny w intensywnych kolorach, jak czerwień i róż, przełamana beżem czy bielą. W takich miejscach świetnie sprawdza się połyskująca podłoga, satynowe poduszki dekoracyjne czy żyrandol z kryształków. Jako że dodatki we wnętrzu będą charakteryzowały się wysokim połyskiem, warto postawić na matowe ściany, które staną się idealnym tłem dla połyskujących dodatków. W takiej sypialni można poczuć się naprawdę wyjątkowo, dzięki temu odpoczynek będzie jeszcze łatwiejszy. 

Sypialnia w stylu rustykalnym 

Styl rustykalny w ostatnich latach bije rekordy popularności. Wszystko za sprawą odczuć, jakie wywołuje, gdyż potrafi niezwykle zrelaksować, przenosząc w świat drewnianej chatki na wsi, pośród łąk. W takiej sypialni dominuje drewno. Warto zdecydować się na ciężkie, drewniane łoże oraz meble. Na podłodze powinny dominować deski z wyraźnymi sękami i słojami. Dobrze jest również uwydatnić stare drewniane belki na suficie i ścianach. W takiej sypialni powinny dominować stare dodatki jak np. stolik zrobiony z maszyny do szycia czy drewniany kufer. Dobrze jest zastosować starodawne dodatki jak koc pled w formie narzuty na łóżko. W takich miejscach świetnie sprawdzają się zasłony z naturalnych materiałów jak wełna, len i bawełna. Świetnie wyglądają również poduszki dekoracyjne z folkowym wzorem. 

Sypialnia nowoczesna 

Aranżując sypialnię, można zdecydować się na styl nowoczesny, zgodny z obowiązującymi trendami. Koniecznie należy postawić na nowoczesne meble i dodatki, a ściany pomalować na szaro lub beżowo. Dobrze jest zakupić białe i designerskie meble, postawić na lustra i modne dodatki. Świetnie sprawdzą się zapachowe świeczki, modny żyrandol i poduszki dekoracyjne. Oczywiście idealnym dodatkiem będzie narzuta na łóżko w kolorze przełamującym kolorystyczną nudę, tak aby pomieszczenie było przytulne i w pełni komfortowe. 

Wszystko czego potrzebujesz, żeby Twoje mieszkanie wyglądało niesamowicie https://www.paulahome.pl/