Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Sekret olejku pichtowego

Prozdrowotne działanie olejków eterycznych jest coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa terapia leczenia wielu dolegliwości chorobach. Preparatem, który cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów stawiających na naturalne leczenie, jest olejek pichtowy.

Olejek pichtowy – postaw na jakość z natury

Olejek pichtowy to remedium, który pochodzi prosto z natury. Jest on bowiem pozyskiwany prosto z igieł specjalnej odmiany jodły syberyjskiej na ternach Wschodniej Syberii. Są to tereny wolne od działalności przemysłowej, a dodatkowo niezaludnione, co sprawia, że olejek nie zawiera żadnych zanieczyszczeń, a do jego pozyskiwania stosowane są wyłącznie naturalne metody. Olejek w swoim składzie zawiera szereg czynnych substancji, które wywierają leczniczy efekt przy regularnym stosowaniu preparatu. Są to między innymi związki takie jak fitocydy czy terpeny, które odpowiadają przede wszystkim za silne działanie przeciwzapalne olejku oraz jego właściwości odkażające.

Wszechstronne zastosowanie olejku pichtowego

Wciąż trwają zakrojone na szeroką skalę badania, które mają na celu potwierdzenie szerokie spektrum działania olejku pichtowego. Dotychczas potwierdzono następujące właściwości tego specyfiku:

  • działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczne
  • działanie detoksykujące:
  • działanie wykrztuśne

Olejek pichtowy jest przede wszystkim wyjątkowo skuteczny w zwalczaniu i profilaktyce chorób górnych dróg oddechowych. Zawarte w nim aktywne składniki stymulują bowiem układ immunologiczny i wzmacniają cały organizm. Preparat poprawia także krążenie krwi, usprawniając pracę serca, mózgu oraz zmniejszając obrzęki i stany zapalne skóry i tkanek głębokich. Co więcej olejek z igieł jodły syberyjskiej wykazuje także działanie neutralizujące wolne rodniki, co sprawia, że opóźnia procesy starzenia się skóry. Aromaterapia olejkiem pachtowym jest zalecana także osobom o skołatanych nerwach, które cierpią na takie zaburzenia jak bezsenność, nerwica, stany lękowe czy depresja, jako że ma on działanie rozluźniające i relaksujące oraz pobudza ciało do aktywności.

Olejek pichtowy – wybierz własny sposób kuracji

Aby skorzystać z leczniczych właściwości olejku pichtowego, możesz wykorzystać go na wiele sposobów. Najbardziej powszechnym sposobem jest aromaterapia. Kilka kropel olejku umieść w kominku zapachowym, dyfuzorze lub rozpylaczu w sprayu, aby wypełnić pomieszczenie jodłowym zapachem. W ten sposób olejek eteryczny nie tylko ułatwia oddychanie w czasie infekcji, ale także oczyszcza powietrze z drobnoustrojów, roztoczy i bakterii. Popularną metodą jest również wykonywanie inhalacji na bazie olejku pichtowego. Należy rozpuścić go w ciepłej wodzie, a następnie wdychać opary bądź tak przygotowanym nasączyć chusteczki. Olejek pichtowy stosuje się także do masażu klasycznego i leczniczego, rozpuszczając go w oleju bazowym, a następnie masując całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem chorych miejsc. W celu zwalczenia chorób skóry zaleca się moczenie stóp i dłoni w naparze z olejku, a dla rozluźnienia napięcia w mięśniach można skorzystać z leczniczej kąpieli z dodatkiem kilku kropel olejku pichtowego. Olejek pichtowy to także jedyny z olejków eterycznych dopuszczonych w Polsce do spożycia, dlatego w celu przeciwdziałania stanom zapalnym czy infekcjom można do również stosować doustnie według zaleceń producenta.

Olejek pichtowy – postaw na jakość z natury

Wybierając olejek pichtowy, postaw na produkty sprawdzonych marek. Upewnij się, że w składzie nie znajdują się żadne substancje zapachowe, wypełniacze ani barwniki. Dzięki temu zapewnisz olejkowi najlepszą przyswajalność i zadbasz o jego najskuteczniejsze działanie.

Więcej na https://proaktiv.pl/