Na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbył się dziś turniej eliminacyjny do VIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini hokeja na lodzie „Czerkawski CUP”.

Na tafli przy ul. Pułaskiego zobaczyliśmy osiem drużyn złożonych z hokeistów urodzonych maksymalnie w 2012 roku. Awansować do turnieju finałowego chciały zespoły, AM Gieksa Katowice, MUKS WTH Wrocław, Naprzód Janów JKH GKS Jastrzębie, Orlik Opole i gospodarze, czyli KH Polonia Bytom. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w której każda drużyna rozegrała 3 spotkania. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Z grupy A były to: UKS Zagłębie Sosnowiec i MOSM Tychy, a z grupy B: Naprzód Janów i Orlik Opole.

W finale zameldowali się gracze z Katowic i Sosnowca. Lepsi okazali się młodzi hokeiści UKS Zagłębie Sosnowiec i to oni zwyciężyli w całym turnieju. W meczu o trzecie miejsce ekipy do rywalizacji stanęły zespoły z Tych i Opola. Lepsi okazali się gracze z województwa opolskiego.

Zawody zorganizowane w Bytomiu był trzecią i zarazem ostatnią rundą kwalifikacyjną do turnieju finałowego, który zaplanowany jest na lodowisku zbudowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec, Naprzód Janów i Orlik Opole, które dziś zajęły 3 pierwsze miejsca, spotkają się tam ze zwycięzcami poprzednich turniejów kwalifikacyjnych: MMKS Podhale Nowy Targ, MKS Cracovia Kraków, UKS KTH Krynica-Zdrój, AH Legia Warszawa, MKS Sokoły Toruń, BKS Bydgoszcz

Ostateczna klasyfikacja turnieju kwalifikacyjnego w Bytomiu prezentuje się następująco: