Bytomscy pływacy wywalczyli 28 medali podczas XVI Zabrzańskiego Mityngu Pływackiego, dzięki czemu zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Warto dodać, że w konkurencjach starszych roczników, nasi reprezentanci zdominowali imprezę.

Sukces młodych zawodników UKS Na Fali Bytom. Tym razem wywalczyli aż 28 medali

Najlepiej zaprezentowali się podczas mityngu: Gastoł Mateusz - 3. miejsce na 50m grzbietem, Gastoł Nadia - 3. miejsce na 100m zmiennym, Gołąbek Wiktoria - 1. miejsce na 100m zmiennym, Kilarska Martyna - 2. miejsce na 50m grzbietem, Krawczyk Aleksandra - 2. miejsce na 50m dowolnym oraz 1. miejsce na 100m zmiennym, Matura Oliwia - 1. miejsce na 50m dowolnym oraz 50m motylkowym, Mrozicki Kacper - 1. miejsce na 50m klasykiem oraz 1. miejsce na 100m zmiennym, Nawrat Bartosz - 1. miejsce na 50m dowolnym oraz 1. miejsce na 100m zmiennym, Pełka Bartosz - 3. miejsce na 50m klasycznym, Podbucki Mateusz - 1. miejsce na 50m klasycznym oraz 3. miejsce na 50m motylkowym, Sabat Wiktor - 3. miejsce na 50m dowolnym oraz 2. miejsce na 50m grzbietowym, Sikora Maciej - 3. miejsce na 50m dowolnym oraz 1. miesjce na 50m grzbietem, Spychałowicz Marta 2. miejsce na 50m klasycznym, Steckiewicz Jakub - 2. miejsce na 50m grzbietem, Urbas Mateusz 3. miejsce na 50m motylkowym, Winkler Sarah - 2. miejsce na 50m grzbietowym oraz 2. miejsce na 50m motylkowym, Zmarzły Bartosz - 3. miejsce na 50m dowolnym oraz 3. miejsce na 100m zmiennym, zaś Kacper Mrozicki zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Zawodnicy również reprezentowali klub w dwóch sztafetach mieszanych - rocznik 2007 w składzie: Winkler Sarah, Matura Oliwia, Mrozicki Kacper, Zmarzły Bartosz, którzy zdobyli złoty medal, a także zawodnicy z rocznika 2009 w składzie: Kilrska Martyna, Wrotek Zofia, Nawrat Bartosz, Sikora Maciej, którzy zajęli trzecie miejsce.

Warto dodać, że start bytomskiego klubu w zawodach był współfinansowany ze środków gminy Bytom oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.