UM Bytom: Bytomscy piłkarze wodni wicemistrzami Polski młodzieżowców 11/04/2022
Kolejnym sukcesem zakończył się start bytomskich waterpolistów, którzy podczas rozgrywanych w Gliwicach Mistrzostw Polski Młodzieżowców U-23 wywalczyli srebrny medal. W decydującym pojedynku nasi piłkarze wodni przegrali z AZS Uniwersytet Warszawski 10:12, zdobywając tym samym srebrne krążki.
W finałowym turnieju rozgrywanym na pływalni Olimpijczyk” w Gliwicach wzięły udział cztery zespoły: AZS Uniwersytet Warszawski, ŁSTW QED Łódź, UKS Neptun Uniwersytet Łódzki oraz WTS Polonia Bytom. Turniej nasi piłkarze wodni rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa 25:6 nad zespołem ŁSTW QED Łódź, zaś w drugim spotkaniu również wysoko pokonali 20:9 drużynę UKS Neptun Uniwersytet Łódzki. Dwa zwycięstwa dawały prawo gry o złoty medal bytomskim waterpolistom, którzy w finałowym pojedynku przegrali ostatecznie z zespołem AZS Uniwersytet Warszawski 10:12, mimo że po dwóch kwartach był remis 6:6. Tym samym nasi piłkarze wodni prowadzeni przez trenera Krzysztofa Paczynę wywalczyli srebrny medal.
Drużyna WTS Polonia Bytom wystąpiła w składzie: Wojciech Babula, Mateusz Bomba, Kamil Brzozowski, Patryk Cebo, Dawid Cziba, Aleksander Guzy, Filip Krogul, Radosław Paczyna, Jakub Siebler, Marcel Skrzyszewski, Jakub Struzik, Bartosz Szopa, Olaf Książkiewicz oraz Paweł Vogelgesang.
Gratulujemy naszej drużynie kolejnego dobrego występu i medalu Mistrzostw Polski.
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Bytomscy-pilkarze-wodni-wicemistrzami-Polski-mlodziezowcow/idn:37141
Ostatnie Artykuły

Bytomskie wakacje zajmują całe miasto. Od kina po wąskotorówkę

Przy placu Sobieskiego powstaje zielona strefa odpoczynku

Bytomski karateka obronił tytuł w Austrii. Weekend zakończył złotem

Letnia Akademia Sztuki w Bytomiu - wakacje, które malują wyobraźnię

Neon po zmroku i ceramiczny quest. Bytom wchodzi do festiwalu mikrowypraw

Projektowanie ogrodu krok po kroku

Bach na placu zabaw w Bytomiu. Muzyka zabrzmiała poza salą koncertową

Trzy dni rywalizacji na ścianie. W Bytomiu walczyła młodzieżowa czołówka

Sezon zamknięty festynem. Akademia Polonii Bytom świętowała z rodzinami

Bytom na rolkach ruszył pełną parą. W Kachla czekał trening i nocny przejazd

EC Szombierki pokazała wnętrza. Rewitalizacja wchodzi w kolejny etap

W Bytomiu oddano hołd powstańcom śląskim. Pamięć wróciła przy Korfantym

Wodny plac zabaw znów czynny. Dzieci wrócą tam już w sobotę

Polonia stawia na młodą falę. Konrad Gerega przejmuje zespół
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jacka w Bytomiu - msze, kancelaria, sakramenty
- Administracja Zasobów Mieszkaniowych w Bytomiu - kontakt, lokalizacja, sprawy
- ZUS Biuro Terenowe w Bytomiu - kontakt, godziny, sprawy emerytalne i rezerwacja wizyt
- Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu - kontakt, oferta, egzaminy
- Parafia Wniebowzięcia NMP w Bytomiu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bytomiu - kontakt, godziny, zgłoszenia
