Zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych redakcji na inaugurację akcji "Bezpieczne wakacje" połączoną z premierą spotu profilaktycznego z udziałem potrąconej w maju br. w Gliwicach 15-letniej Magdy. Spotkanie odbędzie się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w najbliższy czwartek, 23 czerwca, o godzinie 10.00.

Początek wakacji zbliża się wielkimi krokami. To czas wspólnych wyjazdów, większej swobody i beztroskiego korzystania z wolnego czasu, w szczególności przez młodzież. Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie, dlatego policjanci śląskiej drogówki przygotowali spot profilaktyczny oparty o zdarzenie, do którego doszło 29 maja w Gliwicach. 15-letnia Magda zgodziła się opowiedzieć o tym zdarzeniu, aby przestrzec innych przed lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Premiera spotu połączona z inauguracją akcji "Bezpieczne wakacje" odbędzię się w najbliższy czwartek, 23 czerwca, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wydarzenie będzie też okazją do wręczenia świadectw uczniom klas mundurowych ze szkół naszego województwa. Poza prezentacją z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przewidziano tez wystąpienie policjanta Wydziału Prewencji w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", a także przedstawicieli Wydziału Doboru i Szkolenia. Spotkanie uświetni występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na to wydarzenie zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych redakcji. Osobami wyznaczonymi do kontaktu są:

- młodszy aspirant Szymon Czysz – numer telefonu: 506 556 110,

- sierżant sztabowy Damian Sokołowski – numer telefonu: 887 835 030.