Waterpoliści WTS Polonia Bytom po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Podczas odbywających się w Oświęcimiu finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych /U-15/ w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2022, bytomscy waterpoliści wywalczyli złoty medal, pokonując wszystkie zespoły.

Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski

W rozegranych pięciu spotkaniach piłkarze wodni Polonii Bytom nie dali żadnych szans swoim rywalom, pewnie wygrywając wszystkie spotkania. Niebiesko - czerwoni kolejno pokonali: UKS Syreny Pałac Młodzieży Warszawa 18:7, Arkonie Waterpolo Szczecin 27:1, GKPW 59 Gorzów Wielkopolski 20:6, Alfę Gorzów Wielkopolski 13:9 oraz UKS Uniwersytet Łódzki 12:9.

Mistrzowska drużyna WTS Polonia Bytom wystąpiła w składzie: - Brzezina Maksymilian, Dudek Jacek, Greif Kamil, Guzy Adam, Goik Mateusz, Horyń Tomasz , Ignacy Aleksander, Klimek Jakub, Niepsuj Paweł, Ołowski Sergiusz, Romaniuk Jacek, Szymik Jan, Wiatrowski Zbigniew i Zgoła Tomasz oraz trenerzy: Dawid Broncel, Krzysztof Paczyna i Radosław Paczyna.

To był wyjątkowo udany sezon dla drużyny juniorów młodszych, którzy przez cały okres rozgrywek - począwszy od rundy eliminacyjnej a skończywszy na turnieju finałowym - nie przegrali żadnego meczu w regulaminowym czasie gry.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom świetnego występu i złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski (2) Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski (2)